10 фільмів про столицю

Красу української столиці не можна не помітити. Хтось закохується в місто, хтось закохується в місті. Про нього співають, його малюють і звичайно ж про нього знімають кіно. “Kyiv-trend.in.ua”  підготував для Вас список фільмів про Київ:

1. «За двома зайцями»

Фільм відомий кожному на пострадянському просторі. Неперевершений режисер Віктор Іванов на Київській кіностудії імені Довженка зняв цей фільм в 1961 році. Дія розгортається в самому серці столиці – на Подолі. А Біля Андріївської церкви навіть поставили пам’ятник цій картині. Іскрометні жарти, яскраві персонажі і цікавий сюжет змусить переглядати картину раз по раз, незважаючи на те, що фільму більше 60 років. Сенс фільму – шляхи вирішення фінансових проблем за допомогою шлюбу не по любові. Які складнощі чекають Свирида Голохвостова і як він буде з ними справлятися – відмінно знято в картині.

2. «Киянка»

Фільм з трьох епізодів про воєнний час. Головна героїня – Галина, народилася під Києвом. Її батьки померли: тато – на війні, мама – при пологах, і маленьку Галю прихистила інша сім’я. Героїня виросла сильною і тілом і духом, свою тверду позицію вона продемонструвала, коли почалася війна. Дівчину не покидало переконання, що вона неодмінно буде щаслива, але за це їй потрібно буде битися.

дамський крпавець

3. «Дамський кравець»

Картина показує кілька годин перед трагічними подіями в Бабиному Яру. Головним героєм стає кравець єврей і його сім’я за кілька годин до розстрілів. Їм навіть не пропонується вибір, тільки на швидку руку зібрати свої речі і залишити будинок на користь сторонніх людей абсолютно не розуміючи, що їх чекає в найближчому майбутньому. Це фільм передає кожному своєму глядачеві душевні переживання і те, як потрібно цінувати щастя і спокій.

4. «Самотній за контрактом». 

Романтична комедія, зйомки якої не виходили за межі Києва. Сюжет фільму полягає в контрактних зобов’язаннях початківця фронтмена гурту Слави Лебедєва перед продюсером, роль якого зіграв репер Серьога. У Славу закохується Ліля, яка повернулася з Америки, але він не може відповісти взаємністю – він  рок-зірка, йому не можна розчарувати фанаток. Чи може любов бути сильніше закону шоу-бізнесу? Також в картині знялися Василь Вірасюк і Алан Бадоєв.

київський торт

5. «Київський торт»

Солодка візитна картка столиці. Це історія про дівчину Лізу, яка виграла Green Card і через Київ збиралася летіти до Америки. За планом майже добу в столиці героїня повинна була провести смакуючи літак. Але все обернулося по-іншому. Тільки приїхавши до столиці, на вокзалі вона знайомиться з Пашею і Андрієм. Молоді люди втягують героїню в низку пригод. І Ліза стає перед вибором – дотримуватися мети завоювати Америку або спробувати долю на щастя в Києві?

6. «Схід-Захід»

На самому початку двадцять першого століття це кіно було висунуто на премію «Оскар» в номінації «Кращий фільм іноземною мовою». У його створенні руку доклали росіяни, українці, болгари, французи і іспанці. А головні ролі були дані неперевершеним Катрін Деньов, Богдану Ступці та Олегу Меньшикову. Сюжет фільму розвивається в післявоєнному Києві, куди з Франції приїжджає герой Олексій Головін з дружиною француженкою. Сім’я розміщується в комунальній квартирі і сувора столична дійсність руйнує всі уявлення щасливого життя після війни.

дика любов

7. «Дика любов»

Картина відображає Київ в дев’яностих роках минулого століття. Американка Сьюзан приїжджає в столицю по обміну – вчитися в тутешній школі, і створює любовний трикутник. Максим, Сью і Маша головні герої фільму. Міша і Маша – закохана пара, які мріють зіграти весілля, всі плани порушує Сьюзан – вона закохується в хлопчика-мажора Макса. У вільно час хлопець захоплюється програмування, а тато Сью – програміст в самому «Microsoft» і це дуже важливо для хлопця. І він робить вибір у бік майбутнього, а не в бік любові. Побудувавши свої плани в напрямку американського навчання і подальшої одруження, але вже на Сью, прям перед вильотом в аеропорту приїхала Маша. Вона благає кинути затію навчання в Сан-Франциско і залишитися з нею в Києві, але хлопець відштовхує її. Маша вистачає пістолет і направляє його в сторону хлопця. Який фінал?

8. «Сьомий маршрут»

Картина оповідає про екскурсоводі Данила. Він розповідає про столицю іноземцям, але одного разу на ходу і несподівано йому довелося придумати нову програму. Фантазія героя допомагає йому розповідати історію нібито малознайомого поета, причому цим поетом виявляється він сам. Дія відбувається протягом доби і має 2 сюжетних ліній. Подивившись в картині Київ 1997 року можна проводити паралелі з нинішньою столицею в супроводі з лінією фільму.

прощайте голуби

9. «Прощайте, голуби»

Це наївна казка про кохання медичного працівника Тані і співробітника училища Генки Сахненко. Головний герой володіє таємницею – після роботи він час проводить в голубнику. Одного разу пошкодивши руку він потрапляє в лікарню, де знайомиться і закохується. Неймовірно красиві пейзажі центру Києва – Хрещатик, Майдан Незалежності, Чоколівський бульвар на яких знімався фільм і кияни, які беруть участь в масових зйомках – все це занурює Вас в атмосферу Києва кінця 50-х років двадцятого століття.

10. «Літа молодії». 

Фільм-ровесник «За двома зайцями», але сюжет вагомий і на сьогоднішній день. Суть фільму – підкорення Києва головною героїнею. Наталя сама з периферії, і тільки щоб дістатися поїздом їй довелося переодягатися в чоловіка і їхати на даху вагона. Тут же вона знайомиться з Сергієм з яким мрії дуже схожі. Але дорога до столиці не опинилася складним випробуванням, навпаки, а ось іспити в бажане театральне училище стають дійсно складною справою.

Подивившись кожну з кінокартин мимоволі звертаєш увагу на те, що головним героєм в кожному фільмі є ще і місто. Натрапивши випадково на будь-яку сцену з фільму відразу впізнаєш улюблену столицю. Архітектура, зелень і самі кияни створюють неперевершену і рідну атмосферу кожного фільму, а вітчизняні режисери це вміло підкреслюють.

Comments

.,.,.,.