Кращі пісні про Київ

Велика українська столиця з давніх часів славилася своєю красою і особливою атмосферою міста. Пісні, що  написані про Київ на пострадянському просторі, впізнаються з перших нот. Хто оспівував і оспівує головне місто України? Які виконавці запам’яталися прославляючи столицю? “Kyiv-trend.in.ua” розповідає про найбільш відомі і душевні пісні про місто каштанів.

«Як тебе не любити, Києве, мій» 

у виконанні Юрія Гуляєва ця пісня композиція стала народним гімном столиці з 1962 року. А в листопаді 2014 року Київська міська рада визнала її ще й офіційним. Композитор Ігор Шамо складав музику всього лише за одну ніч, а ось слова поет Дмитро Луценко писав близько місяця. Композицію закінчили якраз до Дня міста. Удостоїлися  честі виконати гімн Дмитро Гнатюк і Юрій Гуляєв. Нинішній мер столиці Віталій Кличко під час святкування Дня Києва у 2015 році спільно з трьома тисячами жителів і гостей столиці заспівав її на Софіївській площі.

«Киевлянка» Гарика Кричевського

Пісня відома не тільки жителям столиці, а й усьому пострадянському простору. Харизматичне виконання Кричевського, танцювальна мелодія в популярному напрямку шансон зробили цю пісню шлягером. Слова, що чіпляють слухача, розповідають про закоханого юнака, які захоплюється столичними володарками прекрасної статі на прикладі однієї.

Зібров

«Хрещатик» – хіт 90-х років двадцятого століття для Павла Зіброва

Напевно зараз не знайдеться жодного корінного жителя столиці, який не чув цей гімн центральній вулиці Києва. У тому ж 1994 році зняли кліп на цю пісню, відобразивши реальне життя в столиці з часткою ніжності, реальності і гумору. І навіть коли пісні виповнилося чверть століття вона не забута і відомий шоумен Гарік Корогодський, у ролях  з ONUKA і Анатолій Анатілеечем, зняв ремейк на цю пісню. Кліп знято таким чином, що можна простежити як змінилася за 25 років столиця. До речі, машину з оригінального кліпу вдалося  знайти.

 «Я люблю тебя, Киев»

Пісня виконавиці Пильца описує всі складнощі про життя у столиці. Вслухаючись в слова стає зрозуміло, які складнощі можуть чекати на шляху до мрії «підкорення» Києва. Ця пісня знайома всім, хто йде до заданої мети в столиці, так як вона звучить про кожного, хто переїхав без власного житла, без знайомств і намагається реалізуватися свій потенціал важко працюючи.

київ

«Київський вальс» перші ноти якого часто плутають з «Як тебе не любити, Києве мій». 

За часів Радянського Союзу саме ця пісня вважалася народним гімном столиці, а музика була сигналом Київського радіо. Крім того, безліч випускних балів проводилося саме під цю музику, адже вона як ніщо краще підходить для випускного вальсу. Жителі столиці знають цю пісню під назвою «Знов  цвітуть каштани» тому що так звучать перші її Слова

«А в Києві осінь»

Початок двадцять першого століття для українців запам’ятався виходом нової пісні Наталії Могилевської. З знову День міста допоміг вийти цієї композиції вже українською мовою і через 9 років. Співачка з легкістю написала новий текст на рідній мові, приурочивши не тільки до Дня української столиці, а й до Дня Незалежності України. Українська версія хіта теж осіла в серцях киян.

«Київський хлопчисько» – одна з найбільш впізнаваних пісень Наташі Корольової

Незважаючи на те, що пісні більше 25 років та й самої Наташі зараз заборонений в’їзд на територію України, пісня залишається на слуху і багато хто,почувши перші ноти, починають підспівувати знайомі слова.

о торвальд

«Київ-Лондон»

Сама пісня була готова в 2008 році, проте  її почули і оцінили через майже 10 років – в 2017, після участі в конкурсі «Євробачення» групи O.Torvald. Кліп знято за одну ніч в оточенні українського і британського прапорів, щоб акцентувати увагу на текст, який звучить – в ньому сказано, що жити в українській столиці так само добре, як і в Британській.

«А без Подолу Київ неможливий»

Ще один локальний гімн столичному району. Пісню виконав Олексій Горбунов – народний артист України, актор театру і кіно, соліст «Смуток пілота» і телеведучий. Сам виконавець – корінний киянин, все дитинство якого пройшло на Русанівській набережній, а композицію в стилі шансон спочатку написав Григорій Бальбер – поліграфіст за спеціальністю. Але жителі столиці відразу відзначили, що виконання Горбунова більш душевне.

павлик

«Афіни, Київ і Стамбул»

Ця пісня одна з найпопулярніших в арсеналі Віктора Павлика. Вона розповідає про переживання закоханої пари, які змушені розлучитися і жити в різних містах. Спочатку пісня написана турком Еге, але в 1999 році Віктор Павлик перевів її на українську мову та виконав.

«Моє місто Київ»

Кліп на цю пісню групи «Nick Spring» знятий у форматі екскурсії по столиці, в ньому Ви побачите всі видатні місця Києва – Майдан Незалежності, Поділ, Ботанічний Сад ім. Гришко, Золоті ворота, київські площі і фонтани. Пісня легка, швидко запам’ятовується і за рахунок кліпу залишає яскраве і позитивне враження про українську столицю.

«Прованс» – композиція, яка прославила співачку Йолка на просторі України

Виконавиця каже, що в пісні йдеться про внутрішню свободу, адже переліт з аеропорту Бориспіль в «Прованс» це і є свобода.

 «Київ-Москва» групи «Не Ангели» була мегапопулярною у 2011 році

 Теж романтична історія про пару, яку розділяють 2 столиці сусідніх держав.

Як видно, головне місто України залишається майже в кожному музичному жанрі – ПОП, Рок, Шансон і інші. Композитори і поети не втомлюються захоплюватися і популяризується українську столицю. Пісні відображають столичних мешканців, природу, дух та віру киян, а також силу та характер. Не залишаються без уваги історичні пам’ятки міста, їх особливо кольорово відображають у кліпах, роблячи родзинкою столиці. Про Київ співають з посмішкою і трепетом,  з сумом і мудрістю, з безтурботністю і навіть зі сльозами. Їм захоплюються корінні жителі, тільки що приїхали і гості. Але він нікого не залишає байдужим.

Comments

.,.,.,.