Як інтернет «окупував» нашу планету за 30 років

13-е березня не тільки асоціюється у нас з поняттям «чортова дюжина». А Kyiv-trend.in.ua стверджує, що 13-е березня – це ще й день, який поклав початок глобальної мережі інтернет. Так само 30 років тому англійський інженер-фізик Тім Бернерс Лі сформулював ідею Всесвітньої павутини. Ну що, здавалося б, тридцять, зовсім не такий тривалий термін. Адже живі ще люди, які навіть не уявляли собі, що можна по скайпу говорити і бачити на власні очі людину, що знаходиться на іншій півкулі. Так що там прості обивателі! Жива й здорова людина, яка сформулювала ідею. А інтернет тим часом ненав’язливо і дуже оперативно проник в усі сфери людського життя. Мало того, він став нашою життєвою необхідністю. Створення Всесвітньої мережі по праву треба вважати найзначнішим і великим відкриттям людства.

Правда, історія Всесвітньої павутини бере початок набагато раніше, ніж 30 років тому. У 1957 році при Міністерстві оборони США початок функціонування Агентство перспективних досліджень (ARRA). І займалося воно проблемою з’єднання комп’ютерів, що знаходяться в різних місцях, за допомогою телефонних ліній. У січні 1969 року система була запущена. У 1972 році з’явилося потужний мережевий додаток – електронна пошта, в цьому ж році доступ до мережі мали вже 50 університетів. А в 1973 мережу вийшла на міжнародний рівень.

Інтернет змінив суспільство: він дав можливість ділитися даними, це ідеальне місце для співпраці, об’єднання за інтересами та обміну різною інформацією. На зорі інтернету ніхто і не думав використовувати його в цілях особистого збагачення. А сьогодні для багатьох інтернет – місце роботи.

Вдумайтеся, що таїться за простій цифрою: за підсумками 2018 року в світі налічувалося чотири мільярди активних користувачів. Від таких розмахів поширення інтернету захоплює дух. Але це ще не кінець історії.

Comments

.,.,.,.