Як адаптувати сайт для людей із порушенням зору – опубліковано рекомендації

Український хостинг-провайдер Cityhost.ua спільно зі спеціалістом із цифрової доступності Дмитром Поповим опублікували перелік рекомендацій, які дозволять адаптувати сайт для людей із порушеннями зору. Ознайомитися зі статтею можна за посиланням.

«У світі налічується понад 285 мільйонів людей, які мають різні порушення зору. Цілком незрячими вважаються понад 45 мільйонів. В Україні, на жаль, подібна статистика не ведеться, а за неофіційними даними, на порушення зору страждає понад 100 тисяч осіб. Ці люди також, як і інші, хочуть і мають право на отримання інформації, в тому числі і з мережі Інтернет. При цьому сайтів, які доступні людям з порушенням зору, у нас небагато. В основному це спеціалізовані та вузькоспрямовані ресурси, на кшталт спільнот людей з інвалідністю чи сайти державних органів. Зробити сайт інклюзивним не так вже й складно. Достатньо використовувати певні колірні рішення, змінити шрифти, додати масштабування та адаптувати сайт до програм екранного доступу. Подібні зміни не надто затратні, але можуть значно спростити життя людям із порушенням зору. До того ж, змінивши свій сайт, можна розраховувати на додатковий трафік та продаж», — розповідає директор з маркетингу Cityhost.ua Олег Рівтін.

Найпоширенішим міфом є ​​те, що для людей з порушенням зору потрібно створювати окремий сайт або ще одну його версію. Насправді ж набагато краще працює саме адаптація основної версії ресурсу. У матеріалі розповідається про те, які порушення зору існують та наводиться перелік рекомендацій, серед яких:

  • повітряний дизайн;
  • правильні колірні рішення;
  • читальний шрифт;
  • масштабування сторінки та зміна розміру літер;
  • керування сайтом з клавіатури;
  • адаптація під програми екранного доступу

Крім цього, у статті наведено приклади того, як люди з вадами зору бачать звичайні сайти. Для демонстрації існують спеціальні плагіни та розширення браузера.

Повідомляється також, що з січня хостинг-провайдер Cityhost.ua планує розпочати роботи з адаптації власного сайту, а потім запустити подібну послугу і для інших.

Comments

.,.,.,.