Що ви знаєте про звичайний сірник?

Міжнародний день сірники в столиці України пройшов непомітно. Подумаєш, скаже якийсь киянин, якась сірник, що нам від цього. І буде неправий. Адже не дарма день цього маленького предмета людського побуту відзначається на міжнародному рівні. Kyiv-trend.in.ua дізнавався цікаві факти про маленький сірник. Сірник – незамінна річ і один з найважливіших елементів людського життя. Відзначають Міжнародний день сірники щорічно 2 березня. Чому саме ця дата? Відомості про це різняться. У чому все одностайні так це в тому, що сірники як протягом багатьох десятиліть, так і нині продовжують відігравати не останню роль у нашому повсякденному житті як зручний і недорогий спосіб видобутку вогню.

Звідки походить слово «сірник»? Від слова «спиця». А спиця – це предмет із загостреним кінцем. Різновидів і розмірів сірників багато, але найбільш звичні для нас саме кухонні сірники. Крім звичайних, побутових, виготовляють спеціальні сірники. Наприклад, мисливські, їх ще називають штормові, вони горять на вітрі і навіть під дощем, термічні, горять, віддаючи більшу температуру, сигнальні з кольоровим полум’ям, сигарні, для розкурювання сигар, камінні, для розпалювання каміна тощо. Ще є декоративні, предмет пристрасті для колекціонерів, вони випускаються обмеженим тиражем, коробки з малюнками теж представляють інтерес для колекціонерів.

Сірники за всю більш ніж багату історію, крім свого прямого призначення, використовуються досить різноманітно. Наприклад, замість рахункових паличок, як умовної грошової одиниці під час певних карткових ігор, для виготовлення сірникових споруд, як зубочистка і основа ватної палички, як реквізит фокусника. Думаємо, читач цей список може продовжити.

Comments

.,.,.,.