Київська перепічка: історія легендарної випічки

У столиці є багато культових місць, які потрібно обов’язково відвідати. У нашому огляді розповімо про Київську перепічку, яка стала улюбленим місцем для багатьох жителів міста і гостей столиці та є одним з народних символів міста, пише kyiv-trend.in.ua.

Історія перепічки

Легендарне місце, кажуть що рецептура не змінювалася з моменту відкриття. Це історичний заклад в Києві. Мало хто знає, але це найперший в Радянському Союзі ресторан швидкого харчування. Перший український фастфуд. Перепічка відкрита з 1981 році і працює майже безперервно. Феномен цього не ясний, але спробувавши один раз, багато жителів і гостей столиці, продовжують відвідувати це місце.
Цим “легендарним” місцем, яке,  знає будь-який киянин, виявився ларьок навпроти ЦУМу в центрі міста, який торгує сосискою в смаженому пиріжку. За 40 років ціни на випічку виросли, а улюблена пиріжок з сосискою став менше. Однак це не зупиняє жителів столиці.
У 1981  перепічка коштувала 22 копійки, в 2019 – 17 гривень, в 2021 – ціна за одну випічку становить 20 гривень.
Здавалося б, проста сосиска в тісті, але користується шаленим попитом серед киян і гостей столиці. Тут завжди величезні черги і це при тому, що персонал працює дуже швидко, таких черг практично не побачиш, ні в одному ресторані швидкого харчування в цілому світі.

Чому кияни люблять це місце

перепічка

Це просто культове місце. Можна сказати, що це одна з київських пам’яток. Кияни говорять, що бути в Києві і не з’їсти перепічку – це як бути в Одесі і не пройтися по Дерибасівській. Деякі кияни вважають це місцем необхідним до відвідування. Багато жителів столиці вважають цю випічку – культовою стравою.
Аромат перепічки на Хрещатику розтікається на все перехрестя. Жителі столиці столиці відзначають, що цей дивовижний пиріжок, за багато років практично не змінив свій неповторний смак. Тому для багатьох-  київська перепічка – смачний і швидкий перекус в центрі міста. Не дивно, що тут майже завжди черга, але вона швидко просувається. Це найпростіший і найдоступніший фастфуд. Тісто як у пончика, а всередині сосиска.
Багато киян, коли гуляють в центрі, традиційно, всією сім’єю, заходять сюди на перекус. Перепічка – це смак дитинства для жителів столиці. Перепічку їдять всі, незалежно від соціального статусу. Для киян це справжнє місце для ностальгії.

Як дістатися

Знаходиться заклад на виході зі станції метро «Театральна». За адресою: Богдана Хмельницького, 3.
До речі, праворуч від ларька, є кілька столиків, де можна поїсти стоячи. Є можливість оплати банківською картою. При бажанні можна без праці прогулятися в бік станції метро Майдан Незалежності, по часу це займе 5-10 хвилин.
Обов’язково спробуйте сосиску в тісті – тісто зовсім не таке, як здається на перший погляд. Хоча нічого особливого і надприродного в перепічці немає, але один раз, як мінімум, спробувати варто.
На цьому цікаві факти про легендарну випічці не закінчуються. А, що ви думаєте з приводу київської перепічки? Пишіть в коментарях.

Comments

.,.,.,.