Чим займається український фонд стартапів в Києві

Український фонд стартапів – це київський ресурс, який спрямований на спонсорування стартапів громадян. Обсяг капіталу, за різними джерелами, близько 400 мільйонів гривень, розповідає “Kyiv-trend.in.ua”.

Ідея і світова практика створення фонду стартапів

Ще Володимир Гройсман був ініціатором даного проекту і з підтримкою міністерства фінансів анонсували запуск  у 2019. Міністр фінансів зазначає, що в пріоритеті знайти спільне фінансування і влада буде долучена  до наповнення фонду донорів. Підтримка стартапів – гарантована без спеціальних умов повернення грошей. Прем’єр-міністр заявляє, що Уряд не втручатиметься в роботу бізнесу і впевнений, що за допомогою національних проектів і підтримки українців в комерційній діяльності, Україна отримає нові трудові вакансії і більш розвинену, посилену економіку.

Подібні державні програми успішно працюють в Ізраїлі, який називають «країною стартапів», Естонії, Фінляндії, США і не тільки. Наприклад, Шведська платформа National Innovation Agency (Національне інноваційне агентство) має статутний фонд майже 300 мільйонів євро, а Австрійська – The National Center for Research and Development (Національний центр досліджень і розробки) спрямована не тільки на допомогу бізнес-проектам, а й створення передової політики.

стартап

Робота УФС для київських підприємців

Український Прем’єр-міністр зазначає, що фонд функціонує в Києві і приймає на розгляд заяви проектів в стадії розвитку seed і pre-seed. Учасниками можуть бути тільки національна компанія або ФОП. Фінансування для соціальних програм не актуально, а так само не отримають підтримку проекти, які стосуються зброї, продажу алкогольних і тютюнових виробів, а також заборонених ігор.

У пріоритеті підтримки таких напрямків як штучний інтелект, кібербезпека, фінансові технології, віртуальна реальність, здоров’я, освіта, технології  і тд. За 2020 рік заплановано виділити 240 мільйонів гривень, тобто 1 стартап може отримати гарант від 25 до 75 тисяч доларів. Грошові кошти, виділені Фондом можна використовувати для оплати зарплат розробникам і IT, дослідження і роботу конструкторів, придбання обладнання і оформлення прав і патентів та маркетинг.

Фонд складається з наглядової ради, конкурсної комісії, експертного та операційного блоку. Сам вони обирають найперспективніші для саморозвитку та розвитку України стартапи.

Щоб взяти участь у конкурсі на гарант необхідно подати заяву на сайті УФС.  У ньому обов’язково треба вказати ввідні дані на двох мовах – українській та англійській, вказати алгоритм розвитку з пунктами про команду, продукти, технології та стратегії, загальний бюджет і перспективи. З документів підкріпити реєстраційні дані компанії або ФОП, і резюме всієї команди.

Заявку розглядають експерти на протязі 30 днів за шкалою до 20 балів, якщо середній бал до 12 – її відкидають. Після цього проект пропонується на вивчення Конкурсної комісії, вона оцінює аналогічно попередньої і до 25 одиниць. При проходженні цього шляху, результат оприлюднять на порталі самого УФС.

Comments

.,.,.,.