Державна кіностудія імені Довженка в Києві

Державна студія художнього кіно з’явилася в 1928 році посеред проспекту Перемоги. Спочатку маючи назву фабрикою, вона змінювала назву неодноразово: в 1930 стала «Українфільм», після, в 1939 – Київською кіностудією, а з 1993 році знайшла нинішнє ім’я, розповідає “Kyiv-trend.in.ua”.

Історія кіностудії імені Довженка

Легендарний титан кінематографа був спроектований архітектором-художником Валеріаном Риковим на 17,5 гектарах в інфраструктурному центрі столиці. Протягом наступного року студія випустила вже десять кінокартин, найпопулярнішим з яких став «Земля» режисера Олександра Довженка, відомий як «німий фільм». А вже в 30-му році з’явився звук і колір. І в 1939 році було випущено «Сорочинський ярмарок» Миколи Екка – це була перша багатобарвна картина кіностудії.

Внаслідок Другої Світової Війни студія кіно вимушено змінила місце розташування на Ашхабад, але продовжувала знімати фільми. У ці роки стали готові для екранізації «Як гартувалася сталь» та «Веселка».

З 1957 кінофабрику нагороджують ім’ям великого режисера і сценариста Олександра Петровича Довженка на честь того, що саме тут були зняті «Земля», «Іван», «Щорс» – визнані його кращими роботами, що стали класикою.

Уже в шістдесятих-сімдесятих роках 20 століття відзначаються Сергієм Параджановим «Тіні забутих предків» – нагороджений призами критиків МКФ у Мар-дель-Плата і Салоніках та кубок в Римі і премію на Всесоюзному фестивалі в Києві, «Білий птах з чорною ознакою» Юрія  Іллєнка – золота медаль МКФ в Москві і Сорренто, «Вавилон ХХ» Івана Миколайчука – головний приз на кінофестивалі «Молодість» в 1979 і ВКФ у Душанбе. І в кінці десятиліття починає працювати кінематограф для телебачення, 

одночасно роботу налагоджує Театр-студія кіноактора, У той же час студія починає роботу в області дубляжу іноземних кінофільмів.

Через розпад Союзу трапилася призупинка національного кіно. І тільки на початку 21 століття здійснилися «Богдан Хмельницький» Мащенко і «Молитва за гетьмана Мазепу» Іллєнка.

Изображение удалено.

Наші дні кіностудії імені Олексія Довженка

Кіностудія складається з 8 павільйонів, частину з них зараз орендують національні телеканали, такі як «Студія 1 + 1» і її компаньйон «УКРМЕДІАГРУПП». Вони реалізують свою програму «Танці з зірками». Так само «Інтер» вів зйомку шоу «Шанс». Ще одним з кінопавільйонів розпоряджається екс-директор кіностудії Віктор Приходько з керівником «Про-ТБ» для серіалів «П’ять хвилин до метро», «Повернення Мухтара».

Зараз потрапити на територію студії кіно можна з екскурсією або беручи участь в кастингу на актуальні проекти. На частині площі розташовується Кінодром і студії звукозапису.

За 80 років роботи кінематографічної бази було знято близько тисячі фільмів, деякі з них є власниками авторитетних міжнародних премій. Кінокартини «Земля» і «Людина з кіноапаратом» стали скарбом всесвітнього кіномистецтва. «Daile News» преміювали «Веселку» Марка Донського вищим призом Американської асоціації кінокритиків «За кращий зарубіжний фільм в американському прокаті 1944 року».

Comments