«Їхали ведмеді на велосипеді»… У Києві заборонили експлуатацію тварин в пересувних цирках

Мабуть, у кожного з нас цирк асоціюється зі святом.  Ці спогади, зазвичай, родом з дитинства. Кожен пам’ятає, з яким захопленням спостерігав за акробатами, що виконують свої піруети на конях в галопі, за граціозними тиграми, що спритно стрибають через палаюче кільце, за кумедними, оспіваними у віршах Корнія Чуковського, ведмедями. А хто не знає чарівних циркових слонів… До них, до речі, дозволяли доторкнутися по закінченні вистави. Звісно, під пильним наглядом дресирувальника.

Та лише згодом, ставши дорослими, ми, нарешті, усвідомлюємо весь масштаб болю і страждань, через які доводиться пройти тваринам, щоб ми – глядачі – отримали скороминущу насолоду.  Бо життя тварин за лаштунками зовсім не таке казкове, як на манежі.

Неналежні умови утримання, постійний стрес від кочівного способу життя, подорожей, галасливої публіки. Інстинктивний страх і перманентна напруга зумовлюють загальне ослаблення і скорочення тривалості життя диких тварин, порівняно з їх побратимами, котрим пощастило жити в природніх умовах. І це ще не повний перелік страждань і поневірянь, через які доводиться пройти тиграм, ведмедям, слонам і мавпочкам в цирку.

Проте, як стало відомо kyiv-trend.in.ua, сьогодні було покладено край знущанням над тваринами в ім’я циркового мистецтва. Нарешті прийняте остаточне рішення з заборони експлуатації тварин та їх залучення до розважальних шоу в пересувних цирках-шапіто. Про це стало відомо зі сторінки ініціатора й засновника зоозахисної організації «UAnimals» Олександра Тодорчука в соціальній мережі Фейсбук. 

В дописі йдеться, що сьогодні, 19 березня 2019 року Окружний адміністративний суд м. Києва підтвердив законність рішення КМДА про заборону пересувних цирків шапіто з тваринами у столиці.

Уточнюється, що заборона наразі має силу лише у відношенні пересувних цирків. Стаціонарним циркам, як і раніше, використання тварин дозволено. Однак, як зазначає Олександр Тодорчук, боротьба продовжується.

Нагадаємо, що розпорядження про заборону експлуатації тварин під час вистав, було ухвалено Київською міською державною адміністрацією ще в грудні 2017 року. Однак, не всім така заборона прийшлася до душі. Зокрема, представники пересувних цирків України подали позов до суду, з закликом визнати незаконним рішення КМДА. Мовляв, не у всіх цирках умови для утримання тварин неналежні. Проте, мотиви такого протесту очевидні: циркові тварини приносять левову частку від загального прибутку, а затрати на їх утримання, хоч і не малі, проте мінімізовані.

Зазначимо, що наразі експлуатація тварин в рамках циркових вистав заборонена б багатьох країнах світу, зокрема, в Австрії, Нідерландах, Бельгії, Греції, Данії, Великій Британії, а також частково в Німеччині.

Comments

.,.,.,.