Персональна виставка «Глянцевих мадонн» в столиці

У столиці України культурне життя не вщухає ні на день. Киянам тільки що стало відомо, які музеї вони зможуть протягом березня відвідати безкоштовно, а Kyiv-trend.in.ua готовий повідомити про чергову культурну подію. У Lera Litvinova Gallery 27 лютого відкрилася персональна виставка Артема Андрійчука (Kaffelman) «Persons. Glazed Madonnas».

Проект «Persons. Glazed Madonnas» існує не один рік. Але в цей раз він представляє серію картин, на яких зображені голови жінки зы схожим типом зовнішності і виразом обличчя. Ці полотна – своєрідна іронія автора щодо зображення людей одного типу. Зображені ним особи спеціально не відображують характеру, емоцій і індивідуальності. Про те, що це свідоме позбавлення унікальності, свідчить і однакове у всіх композиціях трактування очей, закритих мозаїкою ыз битого скла. Такий прийом остаточно уніфікує образи, усуває їх від бажання прив’язати до потретності.

Глянцевий естетика, що імітує блиск глазурованої поверхні, черговий натяк на оболонку, маску. А також підкреслює, як експлуатує суспільство візуально скоєних і недосяжних образів.

Куратор проекту Леонора Янко розповіла, що сучасне суспільство часто насаджує стереотипні образи, до яких начебто всі повинні прагнути, забуваючи про те, що при цьому вони втрачають свою індивідуальність. У пошуках ідеалу і прагненні стати схожими на кого-небудь люди не беруть до виду, що таким чином забувають про свою унікальність і про свої справжні наміри. Композиція Артема Андрійчука – це своєрідний парадокс розвитку індивідуумів, які прагнуть думати поза рамками, обмежених страхом проявити своє справжнє «я».

Виставка триватиме з 27 лютого до 13 березня, за адресою вул. Набережно-Рибальська, 3. Вхід вільний.

Comments

.,.,.,.