У столиці запускають шоу для людей з інклюзією

Щонеділі в київському Caribbean Club Concert Hall проходить музична вистава для всієї родини — «Ліхтаріус. Історії оживають», яка занурює в казку глядачів самого різного віку. Кyiv-trend.in.ua дізнавався деталі. 

В Україні тема інклюзії слуху була популярною минулого року. Саме тоді активісти помітили, як багато є у нас людей, які не можуть сприймати світ таким, який він є, чути багатство звуків, мати улюбленого артиста чи ловити кайф від фестивалів. 

За останніми даними, у нас проживає всього близько 100 тисяч осіб з інклюзією слуху. У Києві близько 40 тисяч. 

Їм важко пристосовуватися у суспільстві, адже, якщо для дитини є умови бути потрібною у соціумі (за рахунок навчальних закладів, спеціалізованих гуртків) то у дорослого коло дозвілля – обмежене. 

Саме тому, щоб задовільнити потреби родин у спільних розвагах, де у когось з її членів є інклюзія слуху, і була створена вистава “Ліхтаріус”.

Ідейників надихало те, що вони можуть допомогти одній з найбільш незахищених категорій втілити своє законне право, як і всі інші, дивитися спектаклі і розвиватися. Організатори вистави сподіваються, що подібні події стануть проходити частіше і люди з обмеженим слухом зможуть відпочивати, як і всі.

Зараз весь акторський склад, продюсери чекають 3-го березня, адже саме у цей день відбудеться прем’єра інклюзивної вистави. Хвилюють, адже вперше представлять театральному глядачеві сурдоперекладача. 

Цікаво буде побачити, як спрацюються актори з перекладачем. Річ у тім, що майже всі ролі у постановці грають діти, а вони, як правило, емоційно непередбачувані.

Поки що планують показувати таке шоу раз на місяць. Наступного разу планують влаштувати сеанс лише у квітні. Варто зазначити, що традиційних показів вже було понад 20 минулого року.

Comments

.,.,.,.