Музичні адреси столиці: у Києві відбулася презентація нової книги

Чи знаєте, які визначні художники та музиканти жили і творили у Києві? Скільки відомих п’єс тут було зіграно? 

Не хвилюйтеся, якщо ви не змогли відповісти на ці питання. Для вас і для всіх любителів культури та творчості вітчизняних акторів, музикантів та співаків спеціально видали книгу, присвячену найбільш видатним митцям. Кyiv-trend.in.ua дізнавався деталі.

Авторами книги, співробітниками Українського радіо Вірою Горбатюк і Аллою Вишневою за багато років був зібраний унікальний матеріал. Це і спогади про сім’ю Тобілевичів, диригента Натана Рахліна і багатьох інших. Особливе місце в книзі займає розповідь про так звану «Солов’їну Домівку» – це історія створення ансамблю танцю ім. Вірського, історія хору ім. Верьовки і не менш знаменитої у всьому світі Капели бандуристів. І все це з прив’язкою до місць, де вони багато років жили і творили.

До речі, ідея створити таку збірку відомостей про культурних діячів виникла ще у далекому 1982 році, але радянська цензура та просто життєві складнощі не дозволяли альманаху побачити світ.

Автори вважають, що книга – справжня енциклопедія столичного культурного життя. 

Ще одна особливість – інтерактивність. Окрім десятків фото, тут можна знайти спеціальні  QR-коди. У них заховані музичні фрагменти тих чи інших митців. 

Книга покликана створити комплексне уявлення про те, які музичні напрями були популярними та як їх створювати музиканти чи виконували артисти. 

Психологи стверджують, що історію без аудіоконтенту неможна вивчати, адже звук – одна із складових, яка формує цілісне бачення подій. 

Атмосферності додають також примітки на збоку сторінок. Вони стилізовані під ручну каліграфію і складається враження, наче артисти, про яких пише книга, самі її нещодавно читали та забули стерти важливі для себе нотатки.

Comments

.,.,.,.