Як киянам заощадити на оплаті електроенергії?

 

Український ринок енергоносіїв взагалі, і електроенергії зокрема, вже давно переживає не найкращі часи. Перш за все, відзначимо, що численні анонси та інсайди про те, що платіжки за електроенергію незабаром “потяжіють” мало не в два (а то і в три!) рази, схоже, вже почали трансформуватися в конкретні кроки по підвищенню офіційних розцінок за кіловат -годину. Додамо до цього той факт, що через аномальні погодні умови (наприклад, надмірна спека влітку або досить відчутне похолодання взимку) споживання електроенергії середньостатистичним українським домогосподарством збільшується як мінімум наполовину, що неминуче тягне за собою і нові витрати, пише kyiv-trend.in.ua.

Що купити, як купити

Саме тому перед жителями всієї країни взагалі, і перед киянами зокрема, постає питання про те, які ж електроприлади вибрати для того, щоб оснастити свій будинок. Перш за все, фахівці радять не поспішати і підійти до питання з усією можливою скрупульозністю. Отже, найсучаснішими електричними помічниками киян можуть бути визнані люстри, бра, світильники, лампи та інші освітлювальні прилади з використанням світлодіодних або люмінесцентних лампочок. Вони подбають про те, щоб лічильник показував якомога менші числа, навіть в тому випадку, якщо квартира яскраво освітлена. Крім того, не слід також забувати про банальну необхідність своєчасно вимикати за собою світло в тому випадку, якщо воно не використовується в даний момент.

Перевага при виборі освітлювальних приладів для квартири слід віддавати тим з них, які здатні змінювати свою яскравість (і, відповідно, споживання енергії) в залежності від потреб. Така функція може бути реалізована як завдяки спеціальному вимикачу з регулюванням, так і за допомогою наявності декількох незалежних одна від одної лампочок.

Що ж стосується освітлювальних приладів для зовнішнього використання (як правило, такі світильники ставлять на дачах і навколо заміських будинків, але зустрічаються вони і в звичайних київських дворах багатоповерхівок), то споживачі мають можливість вибрати і встановити модель із сонячною батареєю, і тим самим буквально використовувати прилад безкоштовно – адже підключення до централізованої подачі електроенергії не буде.

Нові лафхаки

Непоганою порадою від дизайнерів для користі вашого будинку і зменшення платежів за комунальні послуги, може бути також установка сучасного виду освітлювальних приладів – так званих лайт-спотів. Вони являють собою невеликі зручні рухомі конструкції у вигляді ліхтариків, закріплені на кронштейнах. Таким чином, потік світла можна направити саме в те місце, де він зараз потрібен, і не освітлювати всю кімнату без потреби. Як правило, саме такі лайт-споти встановлюють в робочих зонах кухонь, над письмовими столами, туалетними столиками.

Ще одним сучасним “лайфхаком”, який допоможе жителям столиці дещо заощадити сімейний бюджет на оплату електроенергії, є використання датчиків руху, підключених до освітлювальних приладів. Якщо в кімнаті хтось рухається, світло автоматично включається, а при відсутності руху – вимикається. Чи не правда, це дуже зручно?

Comments

.,.,.,.