Поняття фазометр і способи застосування

Фазометр являє собою електричний тестер, який проводить вимірювання кута зсуву фаз між декількома коливаннями. Найчастіше за допомогою такого пристрою визначають показник потужності електричного обладнання.

Призначення фазометра

Широке поширення пристрій одержав в сфері проектування та налаштування різного роду електропристроїв. Використовують різні види фазометрів там, де змінюється режим роботи мережі, що може вплинути на показники потужності. Наприклад, в роботі з двигунами або генераторами електростанцій. Тут фазометрами визначають показник потужності, який залежить від сили струму збудження.

У певних умовах мотор віддає енергію, тим самим компенсуючи потужність. Для того щоб оцінити функції двигуна, на панель управління поміщають фазометр. Під час роботи, генератор володіє показником потужності, що залежить від навантаження і струму збудження. Система відстежує цей множник і просуває регулювання електрики. При запуску аварійного режиму, генератором керують в ручному режимі, а для регулювання коефіцієнта підключають фазометр.

Види і особливості приладу

Фазометри вважаються вимірювальними пристроями електрики, тому і розрізняють пристрій по всіляких ознаках.

  1. Електромагнітні прилади. В основі мається на увазі ланцюг, який має логометричний механізм визначення зміщення фаз. Між собою міцно з’єднані дві рамки, зафіксовані на осях опори і між якими кут 60 градусів. Коли відбувається зсув фази, рушійна частина розгортається на заданий кут фазового зсуву. Підсумкові вимірювання відображаються на шкалі.
  2. Цифрові тестери реалізовуються по-різному. Компенсаційний прилад досить точний, хоч і має ручне управління. Сучасні моделі застосовують дискретний рахунок і його принцип.
  3. Щитові прилади застосовуються в технологічному процесі, і поділяють їх на цифрові і стрілочні.
  4. Лабораторні тестери необхідні для запуску електричних установок. Фахівці застосовують їх під час розбирання радіоапаратури.

фазометр

Затребуваними вимірювальними девайсами вважаються цифрові прилади. Вони універсальні і визначають одночасно не один параметр. Але не варто забувати і про інші тестери, які можуть бути корисні в процесі вимірювань.

Купити відповідний фазометр можна в нашому інтернет-магазині https://electronoff.ua/. Якщо складно зробити вибір – вам допоможуть наші фахівці. Розкажуть про переваги кожної позиції, способи застосування і особливості вимірювань. Доставимо ваше замовлення в будь-яку точку країни в найшвидші терміни. Хороших вам покупок.

Comments

.,.,.,.