Плити перекриття: основні характеристики та відмінності

В будівництві надзвичайно важливе місце займають плити перекриття. Їх використовують при зведенні горизонтальних несущих конструкцій в більшості типів приміщень. На сьогодні, в Україні існує два типи таких плит: ПК — тобто більш традиційні круглопустотні залізобетонні вироби. А також ПБ, або екструдерні плити, що виготовляються за сучаснішою методикою. Про основні переваги кожного виду плит перекриття, про їхні відмінності та особливості застосування розповідатиметься у даній статті.

Коротка характеристика плит перекриття та їхні особливості

Основна відмінність між плитами ПК і ПБ полягає у технології їхнього виробництва. Цей момент розглянемо далі в тексті, а зараз варто коротко охарактеризувати, що є спільного в цих плит і яке їхнє основне призначення.

  • Плити перекриття незалежно від типу, використовуються для формування перекриття між поверхами. Вони призначені для розподілу будівельних об’єктів.

  • Обидва види плит є багато пустотними. Що це означає? Завдяки цій особливості, плита має меншу вагу, що зменшує навантаження на фундамент. Також, завдяки пустотам формується гарна звукоізоляція, а ще попереджається надмірна теплопровідність.

  • Обидва види плит витримують вагоме навантаження, адже виготовляються з суміші бетону і сталевої арматури. Звичайно ж на якість і міцність даного залізобетонного виробу впливає виробник. В Україні чудову репутацію мають плити перекриття компанії “Бетон від Ковальської”.

  • В незалежності від того який тип плит буде використовуватися, обидва є стійкими до вогню та вологи.

В чому головна відмінність виробництва плит ПК і ПБ?

Як вже згадувалося вище, основна відмінність полягає у процесі виробництва. Дечим відрізняються такі плити і в кінцевому результаті, а також під час монтажу. Однак, давайте по-порядку.

Технологія виробництва плит перекриття ПК

Плити ПК виготовляються за допомогою спеціальних форм в які закладається металевий каркас і вводяться спеціальні труби. Завдяки цим трубам в результаті виходять вироби з ідеально-круглими отворами всередині. Згодом, у готову форму заливається бетон і пресується з допомогою спеціальних вібрацій. Наостанок конструкція проходить термічну обробку і через день вона вже готова до перевезення та експлуатації. Така технологія виробництва в Україні існує вже кілька десятків років, та є доволі звичною для будівельних бригад.

Технологія виробництва екструдерних плит

Щодо плит ПБ, то вони виготовляються вже за безпалубною технологією, тобто без формування арматури і бетону. Для виробництва використовується спеціальна площадка-стенд, на якій натягують довгий дріт, а згодом вздовж лінії вібрації проходить машина, що й формує довгу суцільну плиту. Готовий продукт висушують і ріжуть на потрібні розміри.

Переваги та відмінності готових плит перекриття ПК і ПБ

Щоб підсумувати характеристику плит перекриття, варто описати основні переваги кожного її виду.

Переваги плит ПК:

  1. Завдяки круглим отворам всередині, можна без проблем прокладати різноманітні комунікації, труби;

  2. Простота в перевезенні завдяки наявності монтажних петель;

  3. Простота в укладці, знову ж через петлі.

Переваги екструдерних плит перекриття, детальніше тут:

  1. Наявність точних та потрібних розмірів, що спрощує процес укладки;

  2. Великий вибір розмірів, тому що порізка відбувається вже після виготовлення плити;

  3. Такі плити не мають в своїй конструкції армованої сітки, а це в свою чергу дозволяє швидше сформувати канали під комунікації.

Плити перекриття мають широке застосування на будівельних площадках. Який вид ви б не обрали, результат буде однаковим, адже не так важливий тип плити, як її виробнича якість.

Comments

.,.,.,.