Кіноклуби Києва

Кожен з нас полюбляє дивитися кіно. Це той час, коли можна поринути у світ неймовірних пригод та цікавих моментів, пережити з головними героями гостроту почуттів. Сьогодні майже в кожному районі міста є хоча б 1 кінотеатр, що робить можливість перегляду кіно максимально доступним. Однією з нових і цікавих можливостей перегляду фільмів та гарного відпочинку є кіноклуби. Це не лише альтернативний формат, а й можливість подивитися допрем’єрні покази, старі кінофільми або тематичну підбірку. Далі на kyiv-trend.

Кіноклуб “Ракурс”

kinoklub_statya

Головною особливістю цього місця вважають показ фільмів виключно з плівки. Тут часто показують класичне кіно відомих режисерів, так зване “складне” кіно. Тут можна зустріти кіноманів будь-якого віку, але основна частина аудиторії – студенти київських вишів. До речі, вони також досить часто беруть участь в підготовці кіновечора. Покази фільмів у “Ракурсі” проходять 1 раз на тиждень, проносити з собою їжу та алкоголь заборонено. Зал вміщує до 100 осіб, але місця завжди вистачає всім. 

Місцезнаходження: вулиця Велика Житомирська, 40

Кіноклуб при Києво-Могилянській академії

pi2RH

Цей кіноклуб один з найстарших, адже існує з 1994 року. Історія цього кіноклубу досить цікава, він з’явився завдяки новій дисципліні в навчальній програмі. На лекціях кіномистецтва була потреба у перегляді відео та фільмів, тож студенти запропонували створити кіноклуб. Раніше, він переїжджав з аудиторії в аудиторію, сьогодні кіноклуб має своє постійне місце в 10 корпусі Академії і вміщує в себе 50 відвідувачів. Тут досить часто влаштовують вечори кінокласики.

Місцезнаходження: вулиця Набережно-Хрещатицька,27

Кіноклуб “Візуальна лабораторія”

lgmob

Цей кіноклуб існує з 2005 року на базі творчого центру Леся Курбаса та вміщує в себе 60 – 70 осіб. Репертуар досить різноманітний, тут можуть демонструвати фільми українського виробництва, сучасне китайське кіно, тематичні цикли та багато іншого. Досить часто в кіноклубі організовують кінопроекти. Наприклад, одного разу цілий місяць існував проект “Кіноромани”, в якому українські письменники обирали найулюбленіші фільми та демонстрували їх аудиторії. Була навіть дуже цікава історія, коли Юрій Андрухович демонстрував свій улюблений фільм, але як виявилося він був без перекладу, тож автор увесь фільм перекладав самостійно під час демонстрації. 

Місцезнаходження: вулиця Володимирська, 23в

Кіноклуб Bauhouse

img5be9f54833b8d5

Цей кіноклуб створювався з використанням німецької концепції, тобто поєднання всіх видів мистецтва за один раз. В цьому кіноклубі досить часто проходить вечір німого кіно під акомпанементи музичних інструментів. В залі є 30 мішків для сидіння і ще 50 стільців. Тож місця вистачить усім. 

Місцезнаходження: вулиця Дегтярівська, 5

Кіноклуб NoName

50c74a41d733d6940cf7d853ae1e2145eea93d9d

Головна особливість цього кіноклубу – це допрем’єрні покази фільмів. Кожен показ починається з цікавої та захоплюючої лекції Андрія Алферова. Він ділиться цікавими фактами з моменту зйомок або з технічної частини фільму. На початку показу, гості збираються в фойє, слухають музику та дізнаються більше про кіно. Також відвідувачам пропонують напої та їжу, яка пов’язана з фільмом, наприклад це можуть бути страви які були у фільмі, або це можуть бути закуски, що відповідають часу та епосі фільму. Щоб потрапити на перегляд, достатньо зареєструватися та надіслати свої контактні дані. 

Місцезнаходження: вулиця Закревського, 22, кіностудія Фільм.ЮА

Кінодром

2d92ff1e53de97e54d4ae5565462efe3

Ще одним цікавим кіноклубом можна вважати Кінодром, адже це можливість дивитися кіно сидячи в автомобілі. Є в цьому своя особлива романтика.  Раніше сеанси були щодня, білети можна було придбати при в’їзді на територію Кінодрому. Тут до перегляду пропонують новинки світового кіно і виходять вони одночасно з показами в звичайних кінотеатрах.  Зараз, на жаль, деякі Кінодроми тимчасово не працюють, але організатори обіцяють повернутися до своїх прихильників згодом, адже подивитися кіно в автівці – це нестандартно, цікаво та досить атмосферно.

Місцезнаходження: проспект Перемоги 44, кіностудія Довженко

Кіно на пляжі

aiens

Ще одним кіноклубом можна вважати кінопокази на пляжі. Це стало досить популярним в останні роки, адже літні ночі, хвилі Дніпра, смачний коктейль та цікавий фільм на великому екрані просто неба створюють досить романтичну атмосферу. Сьогодні в Києві існує 3 кіноклуби на пляжі. Фільми транслюють суто вночі, починаючи з 21 години і до ранку. Досить часто організатори обирають 3 фільми з одної тематики, або з одним актором. Між фільмами можна поспілкуватися, пригоститися напоями, або просто послухати музику. 

Місцезнаходження: Паркова дорога (ЮБК)

Кіноклуб соціального кіно

Цей кіноклуб існує з травня 2009 року на території офісної будівлі, поруч із метро “Політехнічний інститут”. Тут демонструються фільми з глибокою соціальною тематикою з різних куточків землі. Після перегляду є невелика дискусія з глядачами на тему фільму та емоцій отриманих від перегляду. Приміщення досить невелике і вміщує в себе 50 осіб. 

Місцезнаходження: вулиця Ванди Василевської, 7

Кіноклуб “Асса”

Тут в першу чергу влаштовують покази авторського кіно. На початку показу автор фільму розповідає про ідею створення фільмів, пошук акторів та основний посил для аудиторії. Також акцент усіх фільмів зроблений на людині та її життєвих цінностях, її поєднання з оточуючим світом. При вході до зали, прийнято знімати взуття. Кіно дивляться на подушках, або карематах, іноді відвідувачі приносять з собою пледи та спальники. Також студія “Асса” пригощає гостей смачним трав’яним чаєм. 

Місцезнаходження: вулиця Кіквідзе 9/12

Сьогодні в Києві можна знайти не лише кінотеатр або кіноклуб для душі, а й обрати місце, в якому будуть показані ті фільми. які буде корисно та цікаво подивитися, щоб дізнатися і відкрити для себе щось нове. Щороку креативні та ініціативні мешканці міста створюють нові та нестандартні місця для відпочинку і розвитку, адже навіть маленький вклад в культуру міста дає йому можливість зростати та давати нові можливості для усіх бажаючих. 

Comments

.,.,.,.