LTSP – організовуєм віддалений робочий стіл на Linux

Linux Terminal Server Project або LTSP — це проект з відкритим вихідним кодом, що дозволяє декільком користувачам з не потужними пристроями (терміналами) отримати доступ до одного більш потужного пристрою (сервера). У такому випадку всі застосунки запускаються безпосередньо на сервері, а термінали заведено називати “тонкими” клієнтами. Тонкі клієнти підключаються до сервера LTSP через LAN мережу. В якості тонких клієнтів можуть використовуватись малопотужні комп’ютери без жорсткого диска, з меншими конфігураціями процесора та оперативної пам’яті. Ця технологія є дуже економічно ефективною, надійною та більш економічно обґрунтованим рішенням для надання обчислювальних можливостей, до прикладу, в школах і некомерційних освітніх організаціях. Тонкі клієнти будуть працювати як повноцінний робочий стіл з графічним інтерфейсом без будь-яких проблем, адже все навантаження будуть виконувати потужні сервери — https://hyperhost.ua/uk/vps-vds віртуального або ж фізичного типу.

Для розгортання LTSP нам потрібен сервер хорошої конфігурації, на якому встановлена операційна система Linux з підтримкою LTSP. Розглянемо ж ключові переваги організації віддалених робочих столів на Linux:

  1. Висока економічна ефективність.За допомогою LTSP ми можемо використовувати старі процесори як тонкі клієнти або використовувати нові, але економічно ефективні пристрої для термінального підключення та роботи з віддаленим сервером як зі своїм повноцінним ПК.
  2. Для використання не потрібна ліцензія. Запуск віддаленої служби на серверах Microsoft Enterprise може коштувати дорого, у той час, як віддалений робочий стіл на Лінукс — це його альтернативне рішення, яке є безкоштовним, але водночас надійним.
  3. Нульове або мінімальне обслуговування. Ми можемо створити повне термінальне середовище, використовуючи сервер LTSP і тонкі клієнти, оскільки вони споживають менше енергії, потрібно менше охолодження, не потрібно жорсткий диск або дорого коштовний процесор.
  4. Висока ступіть безпеки. Оскільки всі користувачі підключені централізовано до сервера LTSP, легко стежити за активністю користувачів. Подальші підключення клієнтів можна захистити за допомогою служби ssh.

Щоб налаштувати альтернативний сервер Ubuntu, нам потрібно завантажити його дистрибутив з офіційного сайту, додатково призначити автоматичну IP-адресу для завантаження тонкого клієнта, а також необхідно налаштувати DHCP сервер та переконатися, що у вас встановлені LAN карти.

Використовуючи сценарій LTSP і тонкого (термінального) клієнта, ми можемо створити економічно ефективну і швидку обчислювальну установку, яка, до того ж дуже проста в розгортанні, для цього не потрібно ні особливих знань Linux, ні інших технічних знань.

Comments

.,.,.,.