Як запобігти старінню шкіри обличчя та появі зморшок

Що таке зморшки? Це складки шкіри, яка втратила в силу певних причин свою еластичність. Спочатку ледь помітні, з віком вони стають все глибші ті рельєфні. Далі на kyiv-trend.

І якщо для чоловіків зморшки не критичні, то для жінок — це причина для стресів і паніки. Тому багато хто з них після 30 років звертаються в косметологічні клініки, де проблему вирішують за допомогою ін’єкцій ботоксу або його аналогів.

Втім, давно відомо, що запобігти хворобі набагато легше, ніж лікувати. І цей випадок не виняток. Поговоримо сьогодні про профілактику старіння шкіри обличчя та про те, чи можна запобігти появі зморшок.

Як відстрочити старість

Скажімо прямо — зморшки рано чи пізно з’являються у всіх і повністю уникнути цього неможливо. Так, перші вікові зміни чітко виявляються в межах 35-40 років, коли скорочується кількість підшкірного жиру, шкіра розтягується, слабшає та втрачає свою пружність.

Багато в чому швидкість старіння дерми залежить від індивідуальних особливостей організму, генетики, екологічних чинників, якості догляду за обличчям і ще безлічі причин. Всі ці процеси призводять до появи вікових зморшок, які слід відрізняти від мімічних.

Своєю чергою, останні — це результат активної діяльності м’язів обличчя, які відтворюють протягом дня в середньому до 13 тис. варіантів емоцій. Природно, що з часом всі ці щоденні скорочення, стиснення та розслаблення, позначаються на стані шкіри.

До відома, перші мімічні зморшки з’являються в куточках очей і губ, на лобі, вже у віці 25, а іноді й 20 років.

Важливо! Косметологи стверджують, що жирна шкіра, від якої ми  в молодості так страждаємо, опирається процесам старіння довше сухої й нормальної.

Як попередити появу зморшок

Програму профілактики зморшок кожен може розробити індивідуально, на основі інформації про свій тип шкіри та даних про фактори, що стимулюють старіння.

З чого повинна складатися практична частина програми? З комплексу заходів, що включають:

  • режим сну від 6 годин і більше на добу;

  • спеціальну косметику;

  • режим харчування;

  • вправи для надання шкірі еластичності.

А ось пропорції цих складових, краще розрахувати, проконсультувавшись з досвідченим лікарем-косметологом. Тут буде мати значення і вік, і тип шкіри, і рівень агресивності навколишнього середовища, і навіть ваші звички.

Однак є ряд засобів, які можна використовувати й без порад фахівців. Так, щоб запобігти появі ранніх мімічних зморшок, привчіть себе спати на низькій подушці, вечорами робіть масаж обличчя, легко постукуючи по шкірі кінчиками пальців. У місцях, де шкіра помітно обвисає, поплескуйте та  пощипуйте її.

І, звичайно, щоб довго залишатися молодою, відмовтеся від алкоголю, нікотину, спіть не менше 8 годин на добу, не нервуйте через дрібниці. Крім того, у вашому раціоні завжди має бути багато свіжих овочів, фруктів і інших продуктів багатих на вітаміни, мінерали та антиоксиданти, що гальмують процес старіння. 

1

 

Comments

.,.,.,.