Чим “Київ Цифровий” та “Дія” допоможуть киянам у військовий час

Ще до того, як в країні почалась війна, мобільними додатками “Київ Цифровий” та “Дія” користувалось багато киян. Але з початком бойових дій, функції цих програм суттєво змінились. В нашому огляді, на сайті kyiv-trend, ми розповімо про деякі корисні з них, які стануть в нагоді всім мешканцям столиці.

«Київ Цифровий»

Раніше кияни використовували цей додаток для того, щоб сплачувати за проїзд у столичному громадському транспорті. Коли почалася війна, то муніципальний транспорт став перевозити киян безкоштовно. Цією функцією зараз ніхто не користується. Також завдяки додатку можна було оплатити штрафи та парковку.

З початком бойових дій, в програмі з’явилися нові корисні для жителів міста функції. Наприклад, через цей додаток можна дізнатися про запровадження чи відбій повітряної тривоги. Ця функція сповіщає киян про небезпеку. Це одна з найбільш корисних можливостей, адже може врятувати людей від загибелі. Завдяки цій функції кияни мають можливість вчасно добігти до укриття.

Також в додатку ‘є мапа укриття, яка допоможе знайти найближче. Крім того, в додатку є сторінка КМДА, на якій постійно з’являється важлива інформація для мешканців міста та сторінка генерального штабу Збройних сил України. Ще одна дуже важлива функція – можливість повідомити про мітки, які можуть розставляти по місту окупанти. В оновленому додатку є можливість знайти прихисток, для тих, хто потребує житла. 

А ще, кияни завдяки  програмі “Київ Цифровий” можуть прочитати важливі повідомлення про ситуацію в місті, або ж пожертвувати гроші в рамках програми “Повернись живим”.

І головне, —  кияни завдяки цьому додатку можуть дізнатися, де отримати гуманітарну допомогу.

«Дія»

Цей додаток дуже допомагає киянам вирішити питання з документами та отриманням допомоги. По суті, «Дія» є державним додатком цифрових документів. Кияни ще до війни могли завдяки цьому додатку продемонструвати свої паспорти та інші документи. Зокрема, сертифікати вакцинації, карту платника податків, посвідчення водія. Крім того, завдяки «Дії» можна було отримати тисячу гривень за вакцинацію.

З початком війни в країні, “Дію” вирішили адаптувати під умови воєнного стану. Зокрема, в програмі з’явився єдиний електронний документ, що може замінити біометричний або звичайний паперовий паспорт. Цей електронний  документ засвідчує особу на блокпостах. По суті, “Дія” в умовах воєнного часу, просто засвідчує вашу особу.

Також через цей мобільний додаток можна допомогти армії фінансово. Крім того, в додатку функція, яка дозволяє повідомити Збройні сили України про переміщення ворожих військ. Найголовніше, що в “Дії” можна подати заявку на фінансову компенсацію. Всі, хто працював до війни офіційно можуть скористатися такою можливістю. Крім того, через цей додаток можна подати заявку на відновлення житла, яке було зруйновано через військові дії. 

Також в додатку  працює онлайн-трансляція українського телерадіомовлення. Є і цікава функція. В програмі з’явилася міні-гра для заспокоєння нервів «єБайрактар». Завдяки цьому, всі охочі можуть нищити віртуальні російські танки.

Comments

.,.,.,.