Топ-6 сучасних київських театрів

 

Київ насичений не тільки ультрасучасними кафе, ресторанами, галереями, зонами відпочинку і магазинами, пише kyiv-trend.in.ua. Українська столиця наповнена безліччю театрів для кожного поціновувача цього виду мистецтва. Офіційних театрів в місті більше 30, але якщо в цей список додати сучасні – їх стане на порядок більше. Тенденція і науково-технічний прогрес підживлює інтерес любителів театру і сприяє потребі отримання нових емоцій. Про найзнаменитіші, найбільш відвідувані, найбільш обговорювані і сучасні піде мова сьогодні.

Творче об’єднання «Чорний квадрат»

000

Цей театр заснований в 1991 році. Його основна відмінність від «колег» полягає в тому, що актори імпровізують під час вистави. Одним з таких прикладів є взаємодія з глядачами, яким пропонується озвучити дві-три довільні фрази, які артисти театру гармонійно впишуть в спектакль. Таким чином виконавці ролей повністю втягують своїх гостей в виставу, повністю опановуючи їх увагою. Їхні вистави близькі кожному, так як кажуть на побутові та близькі теми людей. Вистави театру кажуть про інтимне і ліричне, трагічне і неймовірно смішне не залишаючи нікого байдужим.

Середній вік аудиторії театру – це люди близько 30 років, але цікавими спектаклі будуть і для 20-ти літніх і для пенсіонерів. Вартість квитків варіюється від 100 до 300 гривень в залежності від місця проведення та вистави.

Академічний театр «Київ Модерн-Балет»

Цей театр припаде до душі всім любителям танців і балету, адже основне його напрямок – сучасна хореографія. Засновником Модерн-Балету є Раду Поклітару, він же і головний керівник театру. За час роботи з 2005 року було створено понад 20 вистав. Молоді актори театру виконують і нові твори і всесвітньо популярну класику по баченню свого художнього керівника. Найбільш популярними є спектаклі «Спляча красуня», «Лускунчик», «Вій», «Жизель», «Більше, ніж любов» і «Лебедине озеро». Київ Модерн-Балет успішно гастролює по Португалії, Іспанії, Румунії, Молдові, Франції, Таїланду та Росії. Цінова політика на уявлення починається від 90 гривень.

Центр сучасного мистецтва «ДАХ»

000

Ця експериментальна театральна площадка здобула велику популярність у жителів та гостей столиці. Більше 25 років, а вірніше з 12 листопада 1994 року, театр успішно працює під керівництвом і продюсуванням його засновника Владислава Троїцького. Все це творче об’єднання йде в ногу з часом залишаючись актуальним незважаючи ні на що. Об’єднуючи в собі образи, музику і відеопроекції, «Дах» причетний до основи музичних колективів «ДахаБраха» і «Dakh Daughters Band». Колетив театру часто і успішно гастролює, тому щоб відвідати їх спеклі в Києві необхідно ретельно стежити за афішею. Вистави, які користуються найбільшою популярністю: «Собача будка. Вид зверху. Вид знизу »,« IYOV »,« Dreams of the Lost Road »спільно з« ДахаБраха »,« Людина-подушка »,« Школа нетеатральності мистецтва ». Театр бере участь у фестивалі Gogolfest.

«Дикий театр»

Створений в 2006 році Ярославою Кравченко «Дикий театр» знаходиться на слуху у кожного любителя сучасного театрального мистецтва. Інформація на офіційному сайті театру відразу інтригує фразою про те, що уявлення можуть викликати обурення, тому і називається театр для сміливих. Цей театр об’єднав в собі безліч акторів і театрів з інших українських міст, і це успішне об’єднання збільшило частоту показів в кілька разів. Не маючи власного будинку і закохуючи в себе глядача, театр змушує слідувати за ним навіть з власним хештегом #фоллоудикий. Вартість квитків починається від 150 гривень, а вистави відбуваються в FreedomHall, Сцені 6 і Малій опері. Популярні спектаклі: «ОДВА», «Червоне, чорне и снова червоне», «Кицюня», «Рентген» і «Віталік».

Молодіжний інтерактивний сучасний театр (МІСТ)

000

Цей театр, створений в 2005 році, об’єднав в собі сучасну драматургію України та закордону. Тут реалізовується творчий потенціал молодих акторів, режисерів і композиторів, та й сама концепція театру чітко підкреслює дух епохи. Він орієнтований на молоду аудиторію за мисленням, і вік тут зовсім ні при чому. Репертуар театру містить в собі українську і світову драматургію, всі вистави проходять  українською мовою. Постійні глядачі театру відзначають успіх вистав «Храм ее диявола» і «Пригода ведмедиків панда, якові рассказал один саксофоніст, Котре МАВ подружку у Франкфурті».

Імерсивний театр «U! Zahvati»

Унікальність такого виду театру ґрунтується на тому, що глядач не пасивний учасник спектаклю, що дрімає в кріслі, а активний учасника подій. Такий театр ще називають «театр-променад» або «театр-бродилка». Засновниками київського «театру-променаду» стали Александр Стужук, Олександр Орловський і Поліна Бараниченко. Надихнувшись подібними проектами Москви, Санкт-Петербурга і Нью-Йорка вони створили аналогічний театр поза театром в Києві в 2016 році. Його спектаклі схожі на квест , Де замість сцени – вулиця, замість акторів – перехожі. Учасники зустрічаються в певному місці, там їм видаються навушники і голос в них веде за маршрутом, де вони з часом зустрічають інших учасників вистави. Вартість квитка від 500 гривень.

Театр тіней «TEULIS»

777

Історія такого виду театру йде ще з Азії 1700 річної давності. З 2004 року такий театр отримав світове визнання внаслідок стрімкого розвитку інтернету. До 2010 року театр тіней став популярний у всьому світі, в нашій країні теж. Найпопулярніший театр тіней України – «Teulis» фіналіст відомих шоу-талантів в Словаччині, Чехії, Туреччини, Італії, Росії. Спектакль є перформанс, який виходить завдяки тіні від людського тіла, його гнучкості і пластики. Вартість квитків від 190 гривень.

Різноманіття театральних напрямків в Києві дає можливість отримати нові емоції і здивуватися навіть завзятим театралам. Щороку з’являються нові стилі і напрямки щоб порадувати кожного глядача, а талановиті актори і режисери представляють оригінальне бачення всесвітньо відомої класики, щоб задовольнити всі потреби свого гостя.

Comments

.,.,.,.