Правила відпочинку: як потрібно відпочивати

Здавалося б, правила існують тільки для роботи, а відпочинок це повна свобода дій, що хочу, те й роблю, або не роблю. Але навіть при настанні довгоочікуваного вихідного кожен використовує вільний час по-різному. Більшість представниць прекрасної статі планують в свій відпочинок зайнятися домашніми справами, шопінгом, спортом або дачею.

А ось представники сильної половини людства вважають за краще присвятити відпочинок перегляду фільмів, з’їздити з друзями на риболовлю чи полювання, відвідати джентльмен-клуб в Києві.

Головне правило хорошого відпочинку – його сталість.

Як домогтися максимального ефекту від відпочинку

Важливий фактор – ефективність відпочинку. Можна все вихідні пролежати вдома перед телевізором, а до понеділка відчувати себе розбитим, ще більш втомленим. А можна здійснити сходження на вершину, стрибнути з парашутом, протанцювати цілу добу і бути свіжим, відпочившим. Щоб отримати від відпочинку максимальний ефект, досить:

отдых

  1. Змінити вид діяльності. Якщо робота пов’язана зі статичним режимом перегляду комп’ютера, у вихідні просто необхідно зайнятися активними видами спорту, влаштувати сімейну прогулянку або сходити на дискотеку.
  2. Не заміщати відпочинок іншою роботою. Не варто вимотувати свій організм, засиджуючись вечорами на роботі. Це ж стосується і навчання в післяробочий час. Заняття повинні бути розподілені в тижні так, щоб не заважали повноцінно відпочити і відновити сили.
  3. День без соцмереж. Сучасні девайси дозволяють людині перебувати на зв’язку 24 години на добу, бути в курсі всіх новин, подій, спілкуватися не виходячи з дому. Величезний мінус сучасної цивілізації – залежність від соцмереж! Час проведений за переглядом сторінок своїх друзів і знайомих не можна назвати відпочинком, для нашого мозку це теж робота. Тому так важливо виділяти кілька годин в день для занять, не пов’язаних з телефонами, планшетами та комп’ютерами.
  4. Функція скасування. Коли відчуваєш себе, як вичавлений лимон, а попереду заплановано стільки всього, що не встигнути до ночі, важливо сказати собі «Стоп!» … і скасувати всі справи. Так, скасувати зустрічі, вимкнути телефон, відкласти роботу по дому. Не варто дозволяти собі часто цю функцію, як вид відпочинку, але при емоційному чи фізичному виснаженні день, коли можна дозволити собі не робити «потрібні» справи, допомагає відновитися і прийти в себе.
  5. У відпустку без затримок. Трудовим законодавством встановлено щорічну оплачувану відпустку співробітнику і цим правом він може скористатися згідно із затвердженим графіком відпусток. Звичайно, ні хто не застрахований від форс-мажорних обставин. Бувають випадки вимушеної відмови від відпустки. Але добровільно відмовлятися від відпустки на користь кар’єри або матеріальних заохочень не варто. Організм виробляє свій ресурс, якщо немає відпочинку, то немає можливості заповнити природні сили. Це позначається на здоров’ї, а його відновити складніше, ніж зберегти.

Лайфхак: як відновитися за хвилини

отдых

Наш мозок постійно в роботі, безліч думок не відпускають, відбувається процес заміщення фізичної роботи на формат психологічного або підсвідомого настрою. Звідси виникає дратівливість, забудькуватість, неуважність і безсоння.

Пропонуємо скористатися техніками, які дозволять зменшити втому:

  • Дихальна гімнастика. Техніка проста, але дієва, головне максимально наповнити легені повітрям і повільно видихнути, розслабляючи всі м’язи. Концентруватися потрібно на своєму диханні.
  • Переведіть думки. Досить подумати про щось хороше і представити це до дрібниць. Це техніка візуалізації допомагає уникнути негативних переживань та емоцій, очистити голову.
  • Йога або медитація. В даний час дуже популярні і дієві. Різні тілесні практики дозволяють отримати максимальне розвантаження навіть при накопичилося стресі.

Відпочинок допомагає людині подивитися на проблеми і турботи з боку, розкрити інші грані того, що відбувається. Не позбавляйте себе можливості якісного і повноцінного життя – відпочивайте з розумом!

Comments

.,.,.,.