Як перевірити будинок перед покупкою, на що варто звертати увагу

Придбання будинку – крок відповідальний, що вимагає великої уваги та граничної обережності. Саме тому перш ніж придбати нерухомість, важливо знати, як перевірити будинок перед покупкою по надійності та якості будови та документам, щоб не потрапити в неприємну ситуацію.

На що звертати увагу при виборі місця розташування

Одним з перших пунктів, на який потрібно звертати увагу при виборі будинку вважається місце розташування. Так, навіть якщо будинок підходить за ціною, він може знаходиться занадто далеко або в несприятливому місці.

Саме тому варто звернути увагу на такі деталі:

 • Наявність лікарні – життєва важливий пункт. Якщо лікарні або медпункту не опиниться, обов’язково уточніть, як швидко приїжджає швидка в гарну погоду та під час зимової та міжсезонної негоди.
 • Наявність великих підприємств поблизу. З одного боку, близькість ферми або іншого підприємства поруч – плюс, адже з’являється можливість отримати товари за зниженою ціною від виробника, або влаштуватися на роботу недалеко від будинку. З іншого важливо пам’ятати про те, що близькість великих підприємств позначається на екологічній ситуації та, як результат, здоров’ї.
 • Наявність магазинів на відстані хоча б 5 км. Навіть якщо у вас є авто, рекомендується обов’язково уточнити цей момент, щоб потім не довелося вимушено переходити на продукти домашнього виробництва.
 • Відстань до найближчої школи та дитячого садка. Враховувати цей момент варто навіть якщо в момент придбання будинку дітей немає, краще подумати про цю проблему до того, як вона стане гострою.
 • Відстань до центральних трас – глибинка з чистим повітрям та екологічно чистими продуктами хороша, але часом трапляться так, що в місто потрібно потрапити терміново. Добре, коли за вікном суха погода та до міста можна дістатися в п’ятнадцять хвилин та куди гірше, якщо за вікном завірюха або злива. У цьому випадку існує небезпека опинитися відрізаним від міста до поліпшення погодних умов.

Сьогодні будинки, дачі, котеджі в Україні представлені перевіреними оголошеннями на сайті DOM. RIA. Кожен будинок, дачу та котедж відвідав інспектор, який ретельно все записав та зняв панорамною камерою. Запуск програми перевірених житлових об’єктів дозволив сайту DOM.RIA стати №1 серед найближчих конкурентів. Тут завжди тільки свіжа та перевірена інформація, відповідна ситуації на ринку.

Експертиза будинку перед покупкою

Перед виїздом на огляд нерухомості рекомендується озброїться фотоапаратом, рівнем та рулеткою. Цей нехитрий набір необхідний при первинному огляді будинку.

Не рекомендується погоджуватися на покупку до того, як ділянка повністю не перевірена. В ідеалі рекомендується звернутися до знавців, але на первинному огляді можна обійтися своїми силами.

Так рекомендується звернути увагу на такі моменти:

 • Вивчіть підвіконня, вікна та двері на предмет зараження сухою гниллю або термітами.
 • Вивчіть стан даху та підлоги на предмет слідів гниття чи проникнення шкідливої вірусної комахи.
 • Вивчіть каналізаційну систему (наявність протікань, визначте дату останньої очищення) та систему водопостачання.
 • Огляньте запобіжну панель та електропроводку.
 • Вивчити міцність прибудов та ганку, уточніть, чи є на них проект.
 • Визначити стан опалювальної системи та особливо котельних установок.
 • Огляньте під’їзну доріжку, визначте стан бруківки.
 • Якщо був найнятий фахівець, не покладайтеся лише на звіти, рушайте на перевірку з ним. Просіть пояснити незрозумілі моменти та вказати на проблеми вам особисто.

Якщо в процесі огляду були виявлені дефекти не обов’язково відмовлятися від будинку, якщо в цілому він вас влаштовує. Можна спробувати поговорити з продавцем та запропонувати знизити ціну. Однак перш ніж приступати до обговорення та пропонувати нову ціну обов’язково прорахуйте скільки коштуватиме ремонт та орієнтуючись на цю ціну приступайте до обговорення.

Юридичний бік питання, які документи потрібні

Якщо будинок сподобався, недоліків виявлено не було, можна переходити до останнього та найважливішого етапу. Перевірці документів. Попри те, що це завершальний етап, він є одним з найбільш важливих та небезпечних, тому на ньому варто озброїтися увагою та знаннями.

При перевірці документів, рекомендується звернути увагу на такі папери:

 • Акт про введення будинку в експлуатацію.
 • Дозвіл на будівництво.
 • Свідоцтво про державну реєстрацію права власності на землю.
 • Дозвіл чоловіка (дружини) на продаж.
 • Свідоцтво про державну реєстрацію права власності на будівлю.
 • Довідка про кількість прописаних осіб.

Якщо документація в нормі – можна приступати до операції. Важливо пам’ятати, що пророблена робота – не порожня трата часу, а перестраховка, яка допоможе спати в новому житлі спокійніше. Придбання нерухомості – процес відповідальний, що вимагає чимало часу. Важливо звертати увагу на зовнішній вигляд, приділяти час документації та, при необхідності, звертатися за допомогою до знавців.

Comments

.,.,.,.