Це легендарна будівля, яка зберігає свої секрети. У нашому матеріалі на kyiv-trend розповімо про історію опери, цікаві факти і чому її люблять жителі столиці.
Історія опери
А чи знаєте ви, що це вже нова будівля, яка була побудована на цьому місці, до цього тут знаходився інший міський театр? 1896 року він стояв на місці оперного. Однак через загоряння будинок було знищено. Це сталося після постановки Євгена Онєгіна. Поки будували новий театр, городяни відвідували інші заклади у місті, але влада вирішила відродити оперний театр. Дуже тривалий період часу влада міста обирала місце під нову будівлю. Припускали, що збудують оперу в районі Бессарабки. У результаті було вирішено будувати будинок на колишньому місці.
Новий театр з’явився у 1901 році. Його було збудовано за проектом архітектора В. Шретера. Будівлю спочатку було спроектовано на 850 місць.
Щоправда, мешканцям столиці не сподобалася нова опера. Вони вважали, що її вигляд та фасад псує місто. До речі, після 1911 року багато мешканців та гостей столиці приходили в оперу, щоб особисто побачити місце замаху на прем’єр-міністра П. Столипіна. За однією з легенд його дух досі витає в опері.
У революційний час будівлю використовували як місце проведення з’їздів. Після 1917 року опера почала працювати під новою назвою. Зокрема, Український театр драми та опери. Глядачі могли побачити постановки українською мовою. Зокрема, спектакль «Фауст» та інші.
1939 року Оперу перейменували на честь українського письменника та поета Тараса Григоровича Шевченка.
Особливо жителям міста тоді подобалися постановки Джузеппе Верді та П. Чайковського. Одна з найулюбленіших постановок – «Пікова дама».
Після цього в театрі було кілька постановок.
До речі, тоді перед головним входом до театру на фасаді тоді розмістили герб із лик архистратига Михаїла. Він вважається покровителем міста. Щоправда, потім його зняли, бо театр вважали гріховним закладом. Пізніше на театрі розмістили погруддя композитора М. Глінки. Також після реконструкції будівлі повернули колишню колірну гаму. Зокрема, пофарбували фасад у світлий беж. Згодом театр добудовувався. Наприклад, з’явилися запасники.
Після реконструкції опера вважається одним із символів міста. Це легендарна, красива, з класичним внутрішнім декором, історична будівля. Також опера славиться чудовими постановками та атмосферою. Це місце стало родзинкою міста. Крім того, кияни люблять оперу за чудовий балет, артистів, яскраві костюми та чудовий оркестр.
За що люблять оперу кияни
За чудове звучання та видовищні уявлення. Тут можна побачити гарні костюми, рівень акторів дуже високий. Це місце сили, натхнення, краси та кохання для багатьох киян. Атмосфера, оздоблення, декорації, професіоналізм трупи.
Якщо хочеться торкнутися прекрасного, ніжного та повітряного, то для цього відмінно підходить театр, опера, балет. Гра акторів, танцюристів, музика. Та душа, яку вкладають в кожен персонаж на сцені та під сценою. Ця енергетика. Загалом після вистави люди ще хвилин 5 аплодують стоячи. Це не передати словами, це треба відчути.
Репертуар різноманітний. Тішить різноманітність від класики до модерну балету, вражає техніка виконавців. Одна з улюблених постановок мешканців столиці-балет “Лебедине озеро». Він завжди актуальний.
Опера не лише гордість Києва, а й усієї України.
Також до плюсів варто віднести зручне розташування. Знаходиться храм мистецтва у центрі міста, на Володимирській вулиці. Найближчі станції метро Університет, Золоті Ворота, Театральна.
Тому до нього дуже легко і зручно добиратися з будь-якої точки міста.