Незабаром стартує “Київський тиждень кінокритики”

З 22 по 28 жовтня у Києві стартує 4-й “Київський тиждень критики”. Це інтернаціональний фестиваль кіно, який знайомить глядача з новинками у сфері кінематографу, які пройшли відбір у професійних кінокритиків. Фестиваль проходитиме у стінах кінотеатру “Жовтень”. Організували дійство представники компанії “Артхаус Трафік” за сприяння Державного агентства України з питань кіно, розповідає “kyiv-trend.in.ua“.

фото

Програма “Київського тижня критики” вміщує 19 кінострічок, вона поділена на 3 частини – міжнародна програма у складі якої стрічки із головних світових кінофестивалів, тематичної ретроспективи культової кінокласики «Дивні дні», а також програма «Фокус: Україна-Франція», до якої увійшли прем’єри українських стрічок 2020-го – «Атлантида» – Валентина Васяновича, «Погані дороги» – драматургині Наталії Ворожбит та «Номери» – за п’єсою колишнього в’язня Кремля Олега Сенцова.

фото

У цьому році до основної міжнародної програми фестивалю увійшли 7 кінострічок – це фільми-призери, учасники кінофестивалей світу – Торонто, Венеції, Санденсу, Роттердама, Берлінале. Кінострічки розповідають про революції і трагедії, людські стосунки, історію кіно, літератури, культури.

фото

Відкриє фестиваль кінофільм режисера із Данії Томаса Вінтерберга – трагікомедія “Ще по одній”. Далі покажуть один з хітів року – драму “Земля кочівників”. Головну роль зіграла володарка “Оскару” Френсіс МакДорманд. З основної програми фестивалю у Берліні відібрали стрічку “Дні” Цая Мінляня. Драматичний трилер «Ширлі» режисерки Жозефін Декер теж не залишить байдужим. Основою фільму частково є біографія письменниці Ширлі Джексон. На тижні критики в Києві буде і дебютний кінофільм – “Повільна машина” сценариста Пола Фелтена, а також робота призера Каннського кінофестивалю, мексиканського режисера Мішеля Франко.

Переглянути деталі програми та придбати квитки можна на офіційній сторінці “Київського тижня критики”

Comments

.,.,.,.