У Києві будують музей історії Труханового острова

Труханів острів у Києві один з кращих паркових територій міста. Він є частиною природно-заповідного фонду України. Також він несе в собі низку різноманітних рельєфів, які відіграють важливу роль у вивченні екосистеми міста, пише kyiv-trend.in.ua

Природно-заповідний фонд України оберігає рослинний і тваринний світ на відведеній території. Він захищає види фауни і флори, які знаходяться у небезпеці вимирання. 

Основною причиною прийняття острову до заповідного фонду став захист від нелегальних будувань на території. Крім Труханового острову, за рік під’єднали ще 8 ландшафтних зон міста загальною площею понад 3000 га.

У Дніпровському районі на території центрального парку культури і відпочинку побудують музей Труханового острова. Це буде невелика будівля з двома зонами і вбиральнею. 

В музеї збудують експозицію з фотографій та інших історичних матеріалів, які покажуть життя острова в довоєнні часи і в наш час. 

Фотографії зобразять, як в XIX столітті на острові було села і там навіть була проведена телефонна лінія та яхт-клуб. Але війна під чисту почистила острів і потім влада залишила цю територію, як паркова зона. Тоді ще не була побудована гідроелектростанція і щороку острів практично повністю занурювався під воду.

Зараз тут проходить маса заходів, влітку це найулюбленіше місце для відпочинку у Киян.  Тут і парк і пляж і можна відпочити, поїсти шашлику. Як похолодає, людей значно менше, але завжди є охочі помилуватися красою.

Можна гуляти самому, можна взяти екскурсію.  Наприклад, екскурсія “Загадковий Трухашка” триває 4 години. За цей час відвідувачі зможуть дізнатися чому в історичних джерелах він називається “Труханів”. Також можна побачити покинутий ресторан “Відпочинок”, з панорамними стінами і окремої кухнею.  Прогулянка починається від парку “Муромець” і до Паркового Пішохідного моста.

Труханів острів – красива і пейзажна зона відпочинку, а відкриття музею зробить його історію ще величнішою.

Comments

.,.,.,.