Що слід врахувати при покупці автомобіля в розстрочку

Купівля власної машини – мрія багатьох киян. Але вона стає цілком реальною, якщо розглянути варіант з придбанням авто в розстрочку. Тим більше, той же сервіс OLX має величезну базу старих машин різних марок, які можна купити з розстрочкою платежу. Єдиний момент – правильне оформлення документів. Про це ми і розповімо в статті.

Три види оформлення розстрочки на автомобіль

Якщо ви зібралися купити авто в розстрочку Київ запропонує чимало варіантів нових машин або з пробігом, з яких ви виберете відповідну марку. Передача прав власності є одним з основних моментів угоди, який зробить вас повноправним власником машини. Головне, визначитися з типом оформлення угоди:

  • договір під заставу із зазначенням машини як заставного майна;
  • оформлення акта купівлі-продажу із зазначеними умовами поділу суми на кілька платежів;
  • складання розписки.

Кожен з видів угоди повинен полягати в присутності нотаріуса. Це ж стосується передачі стартового внеску за автомобіль, якщо такий передбачає договір. Після укладення усного договору і перерахування першої суми слід отримати підтверджуючий документ від юриста. Виплата останнього платежу також засвідчується нотаріусом, що допоможе уникнути спірних ситуацій в подальшому.
Такий спосіб оформлення угоди вважається оптимальним як для покупця, так і для продавця. Звичайно, ви заплатите певний відсоток нотаріусу, але зможете виключити непередбачені моменти в разі усного договору.

На що ще звертати увагу?

Навіть якщо ви закохалися в машину з першого погляду, не поспішайте терміново оформляти угоду з її купівлі. Важливо провести повний ТО (технічний огляд) і звірити заявлені технічні характеристики з реальними. Так ви точно будете знати стан машини, а не купите «кота в мішку». Грамотний підхід до покупки машини в розстрочку дозволить вам отримати транспортний засіб своєї мрії на максимально вигідних умовах.

Comments

.,.,.,.