Мотоблоки для городу: які вибрати

Для ведення робіт на заміській ділянці необхідна відповідна техніка, наприклад, мотоблок. Він дозволяє прикріпити обладнання, за допомогою якого реально виконувати численні завдання (орати, рихлити грунт, обробляти земельну ділянку, копати коренеплоди, боронувати, очищати стежки, викладені плиткою, від бруду, перевозити вантажі).

Різновиди мотоблоків

Перш ніж купити мотоблок в Києві, варто розібратися в класах цих пристроїв. Техніка відрізняється за характеристиками на три види.

 1. Перший клас. Не потужні мотоблоки до 6-7 кінських сил, вага виробу не більше 100 кг. Це ідеальний варіант для невеликої земельної ділянки (до 14-15 соток). Такий апарат споживає мінімум палива, легко збирається, має простий принцип роботи. Однак не кожне обладнання можливо закріпити на пристрій такого класу. Якщо вибираєте моделі для городу, майте на увазі, що вони не здатні окультурити цілину.
 2. Другий клас. Потужність до 10 кінських сил, вони обробляють цілинні землі, здатні підключати обладнання для цілорічної роботи (щітки для прибирання снігу, косарки, причепи).
 3. До третього класу належать усі мотоблоки, потужність яких понад 10 кінських сил. Ними обробляють великі ділянки зі складним твердим грунтом. Зазвичай застосовуються не у приватних осіб, а в сільськогосподарській сфері, комунальними службами. Головними перевагами є надійність і довгий термін експлуатації, витривалість.

Дизель або бензин?

У продажу можна знайти мотоблоки, які працюють на бензині або дизелі. Яку модель краще вибрати, знає не кожен. Приймати рішення необхідно, виходячи зі своїх цілей і можливостей.

Бензинові мотоблоки мають чимало плюсів:

 • безшумність в процесі роботи;
 • висока продуктивність;
 • реально використовувати протягом усього року;
 • просте обслуговування;
 • недорогий догляд.

Однак такі пристрої не надто потужні і мають невеликий ресурс. Вони не готові працювати цілими днями на великих ділянках, так як у них передбачено лише повітряне охолодження.

Які переваги у дизельних мотоблоків?

 1. Найкраще тягове зусилля.
 2. Паливо споживається економно.
 3. Проста конструкція, за рахунок цього обслуговування, догляд і ремонт обходяться недорого.
 4. Два типи охолодження: повітряне і водне, за рахунок цього підвищується трудовий ресурс. Мотоблок здатний працювати тривалий час і при цьому не нагрівається навіть при інтенсивних навантаженнях.

Дизельні мотоблоки коштують дорожче в порівнянні з бензиновими, більш гучні і не завжди можуть використовуватися в холодну пору року.

Comments

.,.,.,.