Лампові кінотеатри Києва

 

У Києві в кожному районі є свій кінотеатр і навіть не один. Кожен з яких поспішає похвалитися великими екранами, кріслами підвищеної комфортності та різними технологічними новинками, коли ті в них з’являються. Але є кінотеатри, які не поспішають вражати своїх глядачів динаміками в кріслі, або 4D екранами, а пропонують зануритися в лампову атмосферу авторського кіно. Самі неоднозначні й складні для сприйняття фільми транслюються з екранів цих кінотеатрів, пише kyiv-trend.in.ua. Розгляньмо 4 кінотеатри, які відрізняються своєю ламповою атмосферою та добірками фільмів, які просувають культуру андерграунду.

“ Жовтень”- нехай буде артхаус

Одному з найстаріших кінотеатрів Києва минулого року виповнилося 90 років. Дідок молодий душею і має багату історію, через яку він до цього дня несе свою культурну мету – подарувати глядачам можливість побачити кращі зразки світового авторського кіно.

Будівництво його почалася в 1929 році,  а в 30-му відбулося офіційне відкриття. Через 25 років після відкриття, “Жовтень” став першим кінотеатром, який обладнали широким екраном для демонстрації фільмів. Кінотеатр пережив захоплення Києва нацистами і його звільнення, розпад СРСР і підпал 2014 року, та стараннями активістів, влади та глядачів до цього дня радує нас кіноновинками артхаусного і фестивального кіно.

У кінотеатрі “Жовтень” регулярно проводять відомі кінофестивалі “Молодість”, “Docudays” і ін.

Кінотеатр “Ліра” (колишній кінотеатр ім. Чапаєва)

Ще більш “дорослий” кінотеатр “Ліра”, знаходиться на першому поверсі житлового будинку на Львівській площі. Його відкриття припадає на дореволюційний 1913 рік і старожил вже відзначив своє сторіччя. Невеликий кінотеатр опускається в напівпідвальне приміщення, де не заважає мешканцям будинку і може вмістити близько 100 глядачів, але така кількість набирається нечасто.

Після Жовтневої революції кінотеатру дали в 1937 році нову назву “ім. Чапаєва “. Ще довго після розпаду СРСР назва зберігалася, але кілька років тому, в рамках декомунізації, кінотеатру повернули його первинну назву. На початку двохтисячних кінотеатр “Ліра” був улюбленим місцем студентів, оскільки по певних днях влаштовував для студентів безкоштовні кінопокази, іноді мовою оригіналу, що приваблювало майбутніх філологів.

У 2007 році Київська влада створила комунальне підприємство “Київкінофільм”, до якого увійшли невеликі кінотеатри, такі як “Старт”, “Факел” і в тому числі та кінотеатр “Ліра”. 

Кінотеатр “Кіно 42”

Поділ може похвалитися ще одним маленьким ламповим кінотеатром по вулиці Костянтинівська, 11Б. Невеликий кінотеатр розрахований всього на 42 посадкових місця, від цього і походить назва кінотеатру – просто і зрозуміло. Проєкт став результатом колаборації фестивалю урбаністики та кіно “86” і готелю Bursa Hotel.

У кінотеатрі “Кіно 42” проводяться кінопокази мовою оригіналу найгучніших і оригінальних авторських фільмів українських і закордонних кінорежисерів. А також проводяться івенти, майстер-класи та семінари з мистецтва кіно і не тільки. Ніяких блокбастерів і мас кіно, тільки глибокі фільми, які хочеться переглянути кілька разів, щоб зануритись в їх зміст.

Дитячий кінотеатр Кадр

В 50-х роках минулого століття в Києві з’явився перший дитячий кінотеатр “Кадр”. На тоді ще новому районі Пріорці, на перших двох поверхах житлового будинку, з’явився маленький кінотеатр для маленьких глядачів, де і до цього дня показують безліч дитячих фільмів і мультфільмів. Невеликий кінозал розрахований на 78 відвідувачів зі зручним розташуванням крісел, щоб маленьким дітям було добре видно екран. У 2003 році проведено капітальний ремонт, покращена аудіо система.

Кінотеатр ім. Т.Г.Шевченка

За вулиці Вишгородській, 49 у районі Виноградар знаходиться один з маленьких кінотеатрів розсипаних по віддалених районах Києва. Затишний кінотеатр ім. Т.Г. Шевченка має один невеликий кінозал, щоб порадувати кіно новинками жителів району, які вийшли прогулятися у свій вихідний. 

Почавши свою роботу в середині минулого століття, кінотеатр неабияк пошарпався і у 2000-х прийшов в запустіння. Але міська влада починаючи з 2010 взялися реконструювати старі кінотеатри Києва і не обійшли стороною кінотеатр на Виноградарі. Камерний кінотеатр завів новими комфортабельними кріслами та оновив невеликий барчик на другому поверсі. Любителі кіно зможуть подивитися новинки кіно зробивши всього кілька кроків від свого будинку.

 

Кінотеатр Промінь

В глибині Харківського масиву, між житловими будинками, навпроти дитячої стоматологічної поліклініки, сховався кооперативний кінотеатр Промінь. У 1958 році він почав свою роботу, радуючи жителів засмучує Дарниці. У ті роки тільки починалося будівництво багатоповерхових житлових будинків які були сусідувати з селом  неподалік – Осокорки. 

Кілька років тому старий кінотеатр реставрували, поставивши нові крісла й освіживши фасади будівлі. Кінотеатр радує жителів району кіно новинками та фестивальними фільмами, які зазвичай показують в маленькому залі. 

Comments

.,.,.,.