10 закордонних фільмів, знятих в Києві

Київ неймовірно харизматичне місто. Пам’ятники архітектури, унікальні особливості, усміхнені люди і пейзажі – ці чинники роблять українську столицю фотогенічною. Але крім особливостей, Київ має ще й ряд схожих елементів зі столицями пострадянського простору: типова забудова, схожий клімат, загальна мода. Причина зйомок епізодів кінокартин в українській столиці завжди різна – тут є райони не зворушені часом, вартість роботи значно нижче, відповідні локації, політичні упередження. В яких саме іноземних фільмах відображена столиця України розповість “kyiv-trend.in.ua

фото

Картина американського виробництва, представлена ​​світу в 2015 році. За ідеєю режисера і за сумісництвом сценариста Бреда Бердома була створена машина часу, яка зуміє запобігти краху всього світу. Картина описує ситуацію з Кейсі – головною героїнею, яка отримала перепустку в ідеальний світ, без війни, хвороб, насильства. Київською «складовою» стали уривки дій на Майдані Незалежності в період революційних протистоянь.

  • «Трансформери – 3: Темна сторона місяця»

Третя частина відомого американського фантастичного бойовика була екранізована в 2011 році. Згідно діям, які відбуваються у фільмі Майкла Бейя, в ході однієї з операцій трансформерів в зоні відчуження знаходиться частина технологій трансформерів, яка і викликала аварію на станції, коли була з’єднана з реактором. У кадрах можна побачити залишки Чорнобильської атомної електростанції і колесо огляду Прип’яті.

  • «Душка»

Фільм вийшов на екрани в 2007 році завдяки успішному союзу нідерландців і росіян і навіть був номінований на премію «Оскар». Ця трагікомедія розповідає про таємничу російську душу. У київській консерваторії знімали сюжет, адже саме вона стала найбільш відповідною локацією. Палац «Україна» став радянським готелем, а сьомий павільйон ВДНГ зіграв фасад кінотеатру. Причиною вибору Києва як основних локації для зйомки стала ціна, яка значно менше в українській столиці в порівнянні з іншими варіантами.

фото

  • “Про що говорять чоловіки”

Легендарний фільм російського «Квартету І» є екранізованим спектаклем московського комічного театру. Згідно за сюжетом фільму 4 друга їдуть на концерт групи «Бі – 2» в Одесу з Москви. Бажання, нові емоції і пригоди змушують їх робити зупинку в Києві. У кадрах фільму чітко можна зустріти міст Патона, по якому герої заїжджають в місто, потім Поділ, Михайлівський Собор, Андріївський узвіз і парк Шевченка. Але є ще кадри, які за сюжетом до Києва не належать, наприклад дівчат Ростислава зустрічають на Оболонській набережній, а не в Москві як вказано у фільмі.

  • «Аврора»

Фільм української режисера Оксани Байрак знає майже кожен. Він розповідає про невеликий період життя дівчинки Аврори, облученной радіацією при аварії на Чорнобильській АЕС і яка мріє стати балериною. Отримавши величезну порцію радіації, дівчинку відправили на лікування в Америку. Знімали Америку 80-х років минулого століття в Києві, Донецьку і зовсім небагато в Лос-Анджелесі. Фінальна сцена, де дівчинці показували її улюблену виставу «Спляча красуня», була знята в Національному театрі опери і балету, який за сюжетом фільму американський.

фото

  • «Сімпсони»

Саме перша серія 23 сезону американського мультиплікаційного серіалу знайомить глядача з українською мафією. В одному з кадрів суміщені Лавра, міст Патона і Майдан. Назва країни спеціально понівечена і згадується як Ukreign. Саме завдяки екс-президенту Віктору Януковичу Україна зі своєю столицею виявилася в серіалі, адже головний герой серії – мафіозі Віктор прототип Президента. В ході мультфільму головний персонаж сидить у великому кабінеті, під захистом охорони і навчається користуватися інтернетом і комп’ютером і радіє, що співачка Бейонсе співатиме на його дні нарождення.

  • “Біла гвардія”

Роман Михайла Булгакова, екранізований Сергієм Снєжкіним в 2012 році. Місце зйомки не було вибором режисера, це вибір автора роману, адже Булгаков в своїй роботі описує Київ. Найбільш впізнаваними локаціями зйомок фільму стали Володимирська гірка, Софіївська площа і Андріївський узвіз. Але через історичні зміни столиці, безлічі реклами, новобудови, пластикові вікна і ресторани, велика частина фільму була проведена в Виборзі.

фото

  • «Чорнобиль»

Цей телесеріал від HBO і SKY очолив рейтинг серіалів всіх часів і розповідає історію вибуху четвертого енергоблоку на Чорнобильській АЕС. Творці картини дуже відповідально підійшли до екранізації, що навіть перешивали гудзики і погони на костюмах військових, щоб максимально відповідати тому часу. До підбору локації для зйомок підійшли не менш серйозно, але в Україні діють податкові пільги для зарубіжних кіновиробників, що значно збільшило бюджет фільму. Саме з цієї причини 70% було знято в Литві. Але українські місця характерні: київський Поділ, інститут гідробіології, Оболонь, Київська держадміністрація, вулиця Пушкінська і Володимирська.

  • «Евіленко»

Італійська стрічка, що вийшла в 2004 році розповідає про життя Андрія Чикатило. Цей радянський маніяк-педофіл кілька десятиліть тримав в страху жителів Ростовської та сусідніх областей. Цей фільм про його життя, злочини і їх розслідуваннях. Спочатку фільм повинні були знімати в Росії, але в результаті був обраний Київ. У кінокартині глядач побачить залізничний вокзал, Музей Великої Вітчизняної Війни (зараз Музей історії України у Другій світовій війні).

  • «Перемир’я»

Фільм італійського кінорежисера Франческо Розі, що вийшов на екрани в 1997 році. Ця кінокартина жанру драма, нагороджена премією «Золота пальмова гілка» в Каннах. Сюжет розповідає історію повернення додому італійського єврея з концтабору Освенціма після війни. По ходу картини спостерігається за бажанням змінити своє життя, за людськими страхами, які не дозволять жити як раніше. Фільм заснований на автобіографії Прімо Леві «Пробудження». Зйомки проходили у Вінниці, Львові та Києві.

Comments

.,.,.,.