Король королів піанізму: киянин Горовець Володимир Самійлович

Двадцяте століття – це епоха грандіозних піаністів – Рохманінов, Гілельс, Рубенштейн, Корто. У їх числі є і «король королів» – Володимир Горовиць. В історії він записаний як американський піаніст, адже все доросле і свідоме життя провів саме там, розповідає “Kyiv-trend.in.ua”.

Сім’я та юність видатного піаніста 

У більшості джерел зазначено, що майбутній піаніст киянин і народився 1 жовтня 1903 року в родині заможних батьків, батько був знаменитий інженер, а дід уже відомий піаніст, купець і меценат Йоахим Горовиць.

Перші кроки в музиці Володимир зробив завдяки мамі – Софії Горовиць. У віці 10 років і знаючи на пам’ять все опери Р. Вагнера, вона привела сина в музичне училище Києва, в якому здобувала освіту і сама 8 років. Протягом 7 років навчання в училищі, а після в консерваторії – Горовиць виступав і на «публічних концертах», де брали участь тільки найздібніші студенти. У кінці 1917 року батько збанкротував і сім’я була вимушена продати все і навіть фортепіано Володимира. В кінці свого навчання в 1920 році став учнем самого Фелікса Блуменфельда – піаніста, композитора, диригента, педагога, професора і учня Миколи Римського-Корсакого. Наступні 5 років Володимир Самійлович роз’їжджав по території Радянської Росії з концертами і неймовірними успіхами, забезпечуючи себе та родину. Разом зі скрипалем Нітаном Мільштейном виступав в Москві, Петрограді. За чотири місяці з жовтня 1924 провів понад двадцять виступів в Ленінграді (зараз Санкт-Петербург) на яких виконав понад ста п’ятдесяти творів.

горовец

Історія успіху Володимира Горовця

У 22 роки приймає рішення і їде в гастрольний тур по Європі, де на нього чекає велике визнання і вже через 3 роки переїжджає у Сполучені Штати Америки.

У 1933 році Володимир грає весілля з Вандою Тосканіні, дочкою італійського диригента Артуро Тосканіні, володаря Греммі (1987) і золотої медалі Королівської філармонічної спільноти (1937). Виконання піаніста завжди відрізнялося високого ступеня віртуозністю і відточеним майстерністю.

Взаємні теплі відносини з Батьківщиною не склалися. Після виїзду за кордон Союзу, влада неодноразово погрожувала йому, а в 30х роках в концтаборах загинули брат з батьком. Горовиць тільки одного разу повернувся в СРСР, через понад 60 років перерви, і дав грандіозні концерти в Москві та Ленінграді.

Comments