Київ в кіно і сьогодні

 

Зараз нікого не здивуєш фільмами чи серіалами. Подивитись можна будь-який як українського, так і закордонного виробництва. Зараз дуже важко уявити світ без кіно. Проте ще кілька десятиліть тому кінематограф був мистецтвом, доступ до нього був не у кожного. Дуже часто саме столиці країн знімають у фільмах. Як же був відзнятий Київ зовсім недавно?

На відміну від таких світових столиць, як Рим чи Париж, Лондон чи Вашингтон, Київ знімали у фільмах не так вже й часто. Проте все ж є чудові роботи з прекрасним зображенням рідного міста, пише kyiv-trend.in.ua.

“Людина з кіноапаратом”

Кіно в 1929 році було тільки на початковій своїй стадії розвитку. В той час відомим документалістом в кіно був Дзига Вертов. Він присвятив документальному кіно все своє життя. Цікаво, що він перший, хто придумав використання прихованої камери. Так завдяки йому Київ чи не вперше був знятий на камеру. Кіно “Людина з кіноапаратом” було випущено в 1929 році. Вньому Дзига показав три міста – Москву, Одесу, Київ.

Ще один цікавий факт, що в 2014 році цей документальний фільм назвали одним з найкращих. Він увійшов в списки найкращих фільмів усіх часів. Зайняв 8-е місце з 172. Британський інститут кінематографії також віддав кіно 8 місце.

У фільмі видно Міст закоханих, багатолюдний Хрещатик. Проте як і всі фільми того часу, кіно – німе. Кадри переключаються під музику.

“Арсенал”

Це ще один фільм 1929 року. На цей раз документальне кіно зняв відомий український режисер Олександр Довженко. В нього була трилогія: “Звенигора”, “Арсенал”, “Земля”. Саме в другому фільмі режисер показав Київ. А саме був відзнятий вид на Контрактову площу, яка до речі являється однією з найстаріших в Києві. 

А от останній фільм трилогії ЮНЕСКО внесло в список шедеврів світового кінематографу. Більше того його назвали проривом в історії кіно.

“За двома зайцями”

2

Це, мабуть, один з найулюбленіших фільмів багатьох киян. Практично немає людини, яка б не знала, що він знімався в Києві. Фільм вийшов в 1961 році. Його зняли на кіностудії ім. О.Довженка. Крім того, що тут чудово відзнятий Київ того часу, та ще й прекрасно показаний український колорит. Кіно пронизане юмором. У фільмі можно побачити безліч міських панорам, Володимирську гірку з пам’ятником Володимиру Великому. Також можна побачити прекрасну Андріївську церкву і Андріївський узвіз. Цей фільм можна дивитись безліч разів, адже він смішний, дійсно гарний і ніколи не набридне. Для підняття настрою – рекомендовано!

“Королева бензоколонки”

Ще один чудовий фільм, відзнятий в 1962 році. Картину давно розібрали на цитати.  Цей фільм став одним з найкасовіших того часу. Він зібрав 15 мільйонів рублів. А вклали в його створення лише 400 тисяч. Безперечною зіркою фільму стала Надія Румянцева. Київ можна впізнати в багатьох його кадрах.

“Киянка”

Режисером фільму став Тимофій Левчук. Картина вийшла в 1958 році. Всі локації важко встановити точно, проте одну не помітити неможливо – Національний банк України. Тимофій закінчив Київський кіноінститут ім. Карпенко-Карого, працював на кіностудії ім. о. Довженка.  Проте ідеологія фільму зараз викличе чималі суперечки.

“Роки молоді”

Фільм вийшов в 1959 році. Ця стрічка була дуже музичною. Саме в ній вперше прозвучала “Пісня про рушник”, слова якої написав Олександр Малишко. На той момент її виконав Олександр Таранець. У фільмі можна впізнати Київ в багатьох кадрах, але найбільш яскраві кадри з Майдану Незалежності і ВДНХ.

“Як закалялась сталь”

Сам фільм 1975 року наразі, мабуть, буде не дуже цікавим глядачам. Проте його варто згадати тут лише через прекрасний вигляд осіннього Андріївського узвозу. До речі саме він – найпопулярніша локація для будь-яких зйомок. Андріївський узвіз завжди виглядає дуже ефектно і достовірно при зйомці будь-якої епохи.

“Доля барабанщика”

В цій стрічці 1976 року також можна побачити Андріївський узвіз, а якщо точно, то Замок Річарда.

Також є сцени біля пам’ятника Володимиру Великому на Володимирській гірці. Проте саме кіно зараз не дуже актуальне.

“Дні Турбіних”

3

1976 рік і фільм, який зняли по мотивам п’єси М.Булгакова. В картині показують Київ 1918 року. У фільмі багато чудових кадрів міста. Проте найбільш впізнаваними євсе той самий Андріївський узвіз взимку і Маріїнський палац. 

“Я буду чекати”

Картина знята 1979 року. Це романтичний фільм про нерозділене кохання. Тут можна побачити, яким був Хрещатик того часу. Тоді ще не було ЦУМу.

Завжди цікаво, що було до нас, як все виглядало. Саме кінематограф дає нам можливість порівняти минуле і сьогодення. Так і в художніх стрічках можна побачити, які саме зміни відбулись з містом за певний проміжок часу. Одне можна точно сказати: Київ завжди захоплював своїми чудовими краєвидами і цікавої багатовіковою історією.

Comments

.,.,.,.