Фільм про анексію Криму: 5 фактів про кінострічку «Черкаси»

Сьогодні, 27 лютого, до шостої річниці анексії Криму, на великий екран виходить перша кінострічка, яка присвячена воєнно-морським силам ЗСУ та сумнозвісним подіям 2014 року…

Факт 1. Фільм заснований на реальних подіях

Оскільки знімати фільм в Криму було неможливо (зі зрозумілих сім причин), зйомки проходили біля Очакова (Миколаївська область), пише kyiv-trend.in.ua.

Події відбувалися у 2014 році, коли мінний тральник «Черкаси» разом з іншими вісьмома українськими кораблями дислоціювалися у порту кримського озера Донузлав. Якраз у цей час «зелені чоловічки» захопили півострів. Українські кораблі хотіли плисти до Одеса, проти вихід з бухти був перекритий російськими військовими. Для цього вони потопили кілька старих суден.

Екіпаж «Черкас» чинив спротив ворогу протягом трьох тижнів і вже після того, коли інші судна були захоплені чи здалися противнику, тральник лишився єдиним, хто е спустив український прапор.

Факт 2. Кінострічка зняти за підтримки ВМС ЗСУ та Генерального штабу ЗСУ

Режисер фільму Тимур Ященко розповів, що для України таке співробітництво – нове, а досвід назвав піонерським.

Хоча, приміром, у США, є спеціальний відділ для співробітництва у галузі кіноіндустрії та висловив надію, що щось схоже може з’явитися і в Україні. Це непогано працює, якщо  команда, гроші та гарний сценарій.

Факт 3. У фільмі знімався справжній екіпаж «Черкас»

2

Член екіпажу Михайло Воскобойник не лише зіграв головну роль персонажа на прізвисько «Спорт», а й самотужки виконав кілька каскадерських трюків.

Він розповів, що коли на виході з озера затопили другий корабель, виявилося, що можна прорватися у відкрити море, якщо його відтягнути. А для цього «Черкаси» мусіли підплисти до затопленого корабля кормою, а далі хтось із членів екіпажу мав перескочити з корабельними канатами для того, щоб перев’язати його та повернутися. Михайло і виявився тим добровольцем, хоча це був дуже виликий ризик.

У фільмі також знялися Антон Толмачов та Дмитро Зайцев, який служив на «Черкасах» до 2012 року.

Консультував творців фільму справжній командир «Черкас» – Юрій Федаш. Його образ у фільмі зіграв Роман Семисал.

До речі, і сам Юрій Федаш, і інші члени екіпажу наполягали на тому, що слід показати, як їм допомагали кримчани. Мешканці села Медведівка привозили їжу, воду та цигарки.

Факт 4. Саундтреками до фільму стали пісні Katya Chilly та Ляпіса Трубецького

Музику до пісні, яку виконала Katya Chilly, написав композитор Антон Бабайков. Як зізнавався режисер фільму, ця музика доводила його до медитативного стану.

Група Ляпіс Трубецькой дозволила творцям фільму використати їхній хіт «Воїни світла».

Факт 5. Без цензури

Якщо хтось із глядачів думав, що «Черкаси» – це військовий фільм, мета якого  героїзувати все українське та зміцнювати один із «національних міфів», то вони помилилися.

У фільмі немає безстрашних героїв у стилі Голівуду, критикується армія, є багато мату і сцен 18+. Проте усі ці моменти на всі 100% виконують свою мистецьку функцію. Це не «шароварна пропаганда», а справжнє соціальне кіно.

Comments

.,.,.,.