Легенда музичної індустрії Києва: історія великого композитора і педагога Рейнгольда Глієра

«Людина з добрим серцем та душею поета», — так називали талановитого композитора та громадського діяча Рейнгольда Глієра. За все життя він зробив величезний внесок у розвиток музичного життя Києва і став одним із легендарних особистостей радянських часів. Деякі композиції прославили його на весь світ, а також були визнані в українській столиці. Як йому це вдалося і які факти з його біографії увійшли в історію далі на kyiv-trend.

Як Глієр обрав професію композитора?

Рейнгольд народився 30 грудня 1874 року у Києві. Його батьки були освіченими та інтелігентними людьми. Батько працював музичним майстром: займався виготовленням духових інструментів, а мати багато часу приділяла увагу дітям. Рейнгольд мав 2 брата і 1 сестру. Під час хрещення хлопчику дали ім’я Ернест, проте потім батьки вирішили його назвати Рейнгольд.

З юних років батько наполягав на продовженні сімейної справи. Він хотів, що його діти навчилися виготовляти музичні інструменти та працювали у його майстерні. Але Рейнгольд був категорично проти цього. Його більше цікавила музика, а саме гра на музичних інструментах. Незважаючи на всі заборони, хлопчик наполягав на своєму і постійно йшов до своєї мрії.

Коли йому виповнилося дев’ять років, він вперше взяв у руки скрипку, а потім, приховуючи батьків, знайшов собі вчителів, які вчили його грати на цьому музичному інструменті.

Тоді хлопчик навчався у школі, а у вільний час займався музикою. За кілька років це вплинуло на вибір його майбутньої професії. Всупереч батькам у 1891 році він став студентом музичного училища. За кілька років Рейнгольд навчився професійно грати на скрипці та інших музичних інструментах, а також почав писати музику та диригувати.

1982 року у житті Рейнгольда сталася подія, яка назавжди змінила його життя. Тоді до Києва приїхав легендарний музикант П. І. Чайковський. Організацію його виступів здійнсювало музичне співтовариство при співпраці з училищем, де навчався хлопчик. Тоді йому та деяким іншим студентам пощастило побувати на концерті цього музиканта. Ця подія залишила у киянина незабутні враження та надихнула його на те, щоб стати композитором. З того часу Глієр почав присвячувати багато часу самоосвіті: займався композицією, відвідував музичні концерти та оперні спектаклі, читав класику та вивчав іноземні мови, психологію, історію…На початку 90-х він отримав освіту музиканта і був нагороджений золотою медаллю за старанність, великий запас знань та успіхи у навчанні.

Початок творчого шляху: ким працював і чого досяг киянин Рейнгольд Глієр?

Після закінчення навчання Глієр займався викладацькою діяльністю. Він працював учителем музики у Київській консерваторії. Його талант та майстерність відразу ж високо оцінили студенти та викладачі. Вже за рік Глієр був призначений директором та керівником кількох музичних класів. Крім того, він багато разів виступав із оркестром на концертах. Завдяки цьому його почали впізнавати у рідному місті та за кордоном, а ще до Києва почали приїжджати його знайомі видатні музиканти.

За перші кілька років роботи викладачем він виховав багато композиторів, багато з яких також стали відомими людьми. Також Глієр навчився професійно створювати музичні композиції для оркестрів та диригувати. Все це стало для нього безцінним досвідом, який допоміг йому стати великим композитором XX століття.

Кар’єра композитора та внесок у розвиток музичної індустрії Києва

Глієр був дуже талановитою та амбітною особистістю. Після того, як він добре зарекомендував себе як викладач, його кілька разів призначали на керівні посади. Наприклад, він очолював організацію вседоступних концертів. Також навчав студентів музичної консерваторії майстерності хорових співів, організовував для них спектаклі та розповідав їм про музику, граючи на роялі.

Паралельно він активно займався написанням музики у різних стилях. Наприкінці 1930-х років Глієр створив класичні музичні композиції для арфи, віолончелі та валторни, а також для виконання сопрано у супроводі оркестру. І до останніх днів життя брав участь у концертах у київській філармонії, будівлі опери та багатьох інших музичних закладах як диригент і піаніст. Останній його виступ відбувся за 24 дні до смерті: 

«Композитор зобов’язаний до кінця своїх днів вчитися, вдосконалювати майстерність, розвивати і збагачувати свій світогляд, йти вперед і вперед», — це сказав Глієр незадовго до своєї смерті, як пише my-kiev.

За свою довгу та наполегливу творчу діяльність Глієр багато разів був нагороджений нагородами. Цікавим фактом про нього є те, що він є єдиним композитором радянських часів, якого 3 рази нагороджували найпрестижнішою премією — Сталінською. Також у 1956 році на честь нього було названо перше київське музичне училище в Україні. Цього ж року й помер легендарний київський композитор, залишивши після себе велику творчу спадщину — 150 музичних композицій.

Comments

.,.,.,.