Киянин, який прославляв Україну: історія життя «генія української пісні» Олександра Кошиця 

За радянських часів лише деякі кияни здобули всесвітнью славу. Одним із таких талановитих особистостей став Олександр Кошиць — відомий український композитор, диригент та фольклорист. Він прославляв Україну своїми музичними композиціями та виступами у складі оркестру, розповідаючи про великий український народ та його музичну культуру. Як він зміг стати популярним у рідному Києві та за кордоном далі на kyiv-trend.

Дитинство

Видатний композитор 90-х народився 12 вересня 1975 року в селі Ромашки на Київщині. Його батьки були служителями церкви, тому з юних років вони виховували Олександра відповідно до релігійних українських традицій. Хлопчик жив у багатодітній родині. Він мав 8 братів і сестер. Тоді навіть ніхто й уявити не міг, що саме він стане великою людиною і прославлятиме Україну по всьому світу.

Коли йому виповнилося 2 роки, вся родина переїхала до іншого села Тарасівка Київської області. Саме там пройшло дитинство Олександра. Він навчався у школі, допомагав вдома по господарству своїм батькам та відвідував церкву у святкові та вихідні дні.

Навчання та викладаться діяльність у юні роки: початок творчого шляху в музиці

Олександр Кошиця здобув середню освіту у Тарасівській школі. Під час навчання батьки привили йому любов та повагу до релігійних українських традицій. Після закінчення навчання у школі 1844 року хлопчик вступив до Богословського духовного училища. У цьому навчальному закладі сформувався його світогляд, а ще в нього з’явився інтерес до хорової музики.

Тоді він вперше почав писати класичні пісні. Неочікувано для багатьох людей з його оточення у нього це дуже добре виходило. Таким чином Олександру вдалося розкрити свій музичний талант та визначитися, чим він хоче займатися у житті.

Після закінчення училища юний композитор вступив до Київської духовної семінарії. Крім відвідування занять, він писав народні пісні, робив аранжування для хору і пробував їх виконувати разом з іншими музикантами.

Також він навчався у Києво-Могилянській академії, після чого отримав диплом та кваліфікацію кандидата богослов’я. 1902 року Олександр став викладачем жіночої Духовної гімназії. Крім цього, він подорожував і продовжував займатися творчістю. Зокрема, записував нові козацькі пісні, які згодом опублікував у своїй книзі.

Деригентство

А 1904 року він переїхав до Києва. Там композитор викладав у семінарії та приватних школах, у яких керував хорами. Пізніше він почав працювати у музично-драматичній школі ім. Лисенка, навчаючи дітей майстерності вокзалу.

1911 року йому запропонували вести клас хорового співу при училищі, а пізніше — у консерваторії. А наступного року його запросили на посаду диригента у київському театрі Миколи Садовського. Це стало новим великим етапом у його кар’єрі. Саме тоді любителі класичної музики почали впізнавати Олександра як автора музики багатьох українських п’єс. Багато хто високо цінував талант композитора і полюбив його творчість. 1917 року його призначили диригентом Київської опери. Також він став засновником капели, з учасниками якої почав подорожувати по світу та прославляти Україну.

Як київський композитор прославився у Києві та за кордоном?

У 1922 році Олександр Кошиць вирушив у турне Америкою разом зі своїм хором. Тоді він вперше представив публіці свої музичні твори, а також виконав визначні хіти радянських часів. Наприклад, весь світ почув класичне виконання композиції «Щедрик» та «Ой ходити сон біля вікон…». Він побував у Канаді, на Кубі, у Мексиці, Флориді, Каліфорнії.

У ті роки він встановив світовий рекорд за кількістю слухачів: на концерті в Мехіко було 32 600 тисяч глядачів. Після цього киянин продовжив гастролювати. Він побував у багатьох інших країнах світу. У кожній з них учасники хору виконували народні пісні, а також класичні композиції і таким чином популяризували українську музику. Завдяки їм композитор прославився у Києві та інших європейських містах.

Згодом багато його музичних творів почали виконувати хори та оркестри київської опери та філармонії, куди часто приходили жителі столиці у вихідні та святкові дні. Також деякі з них стали популярними хітами та за кордоном. Багато шанувальників класичної музики почали називати Олександра Кошиця генієм української музики. Йому вручали нагороди та премії, а його композиції почали виконувати відомі оркестри у всьому світі.

Comments

.,.,.,.