Як киянин Володимир Шаїнський став автором дитячих пісень у 90-х роках? 

Киянина Володимира Шаїнського знають і дорослі, і діти. А його пісні часто звучать у радянських мультфільмах та для багатьох є улюбленими дитячими композиціями. Він прожив довге та щасливе життя, і зміг прославитися далеко за межі свого рідного міста Києва завдяки великій любові до дітей та музики. Як він почав писати дитячі пісні, які з них стали хітами і як він став популярним композитором далі на kyiv-trend.

Початок творчого шляху композитора: дитинство, навчання та перші зароблені гроші 

Київський композитор дитячих пісень народився в українській столиці 1925 року. Його батьки не мали жодного відношення до музики, проте з ранніх років допомогли реалізувати творчі здібності дитини. Батько працював хіміком для підприємства, а мати — мікробіологом у науковому центрі. Після народження сина вони розлучилися. З тих пір відповідальність за його виховання лягла на матір та нянь.

З юних років Володимир виявляв великий інтерес до музики. Коли йому виповнилося 9 років, батьки записали його в музичну школу, де вчили грати на скрипці. У нього це дуже добре виходило, до того ж, незабаром музика стала його головним захопленням. Вже за рік він продовжив навчатися за київської консерваторії на оркестровому факультеті. Після закінчення навчання Володимир почав викладати у музичній школі — вчив грати дітей на скрипці. Таким чином він зміг заробити свої перші гроші. Також киянин продовжував додатково займатися музикою, зокрема й писати авторські пісні.

Проте Велика Вітчизняна війна перервала навчання і кардинально змінила його подальші плани. Армія німецьких окупантів швидко наближалася до Києва, тому Володимир із сім’єю був змушений евакуюватися, щоб врятувати собі життя. Вони поїхали до Узбекистану. Там він вирішив продовжити навчання у музичній консерваторії. У 1943 році киянин поповнив ряди армії. За нових умов життя він написав першу пісню, яку присвятив військовим.

Як склалася кар’єра музиканта та композитора?

Після закінчення війни він вирушив навчатися до Московської консерваторії. Також в його кар’єрі почавлся новий творчий етап. Київський музикант 3 роки працював в оркестрах легендарних музикантів, наприклад, джазового трубача Едді Рознера, диригента та ариста Леоніда Утьосова. Але потім знову вирішив зайнятися викладацькою діяльністю у київській музичній школі.

У 50-х роках минулого століття він викладав дітям гру на скрипці. Крім цього, наступні 8 років Володимир встигав виступати з хором та гастролювати. Результатом його праці стало призначення на керівну посаду та здобуття 2 вищої освіти.

Потім Володимир Шаїнський разом із сім’єю повернувся до Києва. З тих пір він почав більше часу приділяти написанню музики. Тоді він ще й не міг уявити, що стане популярним композитором і назавжди увійде до історії завдяки своєму таланту.

Перший великий успіх та визнання: як прославився Володимир Шаїнський?

Володимир був дуже позитивною та творчою людиною. Він дуже любив проводити час із дітьми, тому кілька років життя присвятив роботі у музичній школі. Також це стало для нього головною мотивацією при написанні перших дитячих пісень до мультфільмів та серіалів.

Одного разу в його житті відбулася зустріч, яка назавжди змінила його подальший творчий шлях. На студії «Мелодія» він познайомився із керівником київської дитячої редакції. Тоді лише за пару хвилин композитор написав пісню для мультфільму «Антошка», яка пізніше стала справжнім дитячим хітом. Її знали практично всі кияни, і щоразу підспівували, коли чули по телевізору чи радіо. З того моменту Володимир став популярним та вирішив продовжити писати дитячі пісні.

Слава та любов до дітей надигахи його жити різноманітним та щасливим життям. Якщо поруч із ним був музичний інструмент, вже за кілька хвилин біля нього збиралися діти, співали пісні, вгадували їхні назви нот і пісень та веселилися разом композитором.

Після написання великої кількості дитячих пісень, наприклад, «Чебурашка», «Крихітка Єнот», «Шкільний вальс», київський композитор став учасником радянського товариства композиторів та був нагороджений багатьома державними преміями за великий внесок у культурну діяльність країни.

Comments

.,.,.,.