Національний будинок органної та камерної музики: перлина столиці

Якщо ви хочете доторкнутися до історії та послухати орган обов’язково відвідайте костел Святого Миколая. Про його історію та чому це місце є перлиною міста, читайте у нашому матеріалі на kyiv-trend.

Історія споруди

Костел – шедевр архітектури, створений під керівництвом відомого українського архітектора Городецького. До речі, це другий столичний костел. Його збудували тому що на кінець 19 століття у місті проживали близько 40 тисяч католиків, а попередній костел давно вже не вміщував відвідувачів. Новий костел будували понад 10 років. У грудні 1909 року новий костел було освячено.

Його прикрасили мармуровими скульптурами та бронзовими та кришталевими люстрами, різьбленими лавками, а найголовнішою пам’яткою став австрійський орган. Костел вважався однією із найбагатших споруд у столиці. Після революції костел пограбували. З нього крадії винесли  майже все оздоблення. Проте будівля не втратила своєї краси. У Другу світову війну будинок зазнав артобстрілу, оскільки в ньому був наглядовий пункт німців. Через пожежу було знищено майже все дерев’яне оздоблення костелу. Після закінчення бойових дій у будівлі тривалий час знаходився обласний архів.

У 1970-х майже просто під собором проклали синю гілку столичної підземки. Тому відвідувачі можуть відчувати рух поїздів. А 1978 року радянська влада вирішила розмістити в будівлі Республіканський Дім органної та камерної музики. Так у костел повернувся орган – улюбленець мешканців столиці.

Починаючи з 1980-х років у костелі почали активно давати концерти. А вже на початку 90-х тут відновились богослужіння. Тут проводилися органні концерти та служби.

Кияни приходили сюди, щоб насолодитись різноманітним репертуаром класичної музики різних епох та композиторів. Особливою популярністю користувалися вечори камерної музики. Тут завжди виступали лише найпрофесійніші виконавці і на всіх музичних заходах панувала чудова атмосфера. Відмінне місце для того, щоб провести спокійний вечір в оточенні органної музики. Дивовижна органна музика за рахунок акустики обволікає і занурює у світ мрій.

В 2021 році в будівлі сталася пожежа. Згорів унікальний орган, було пошкоджено дах. Після цього у будівлі провели реконструкцію. У лютому 2022 року після пожежі та відновлювальних робіт тут провели службу.

Чим цікавий костел Святого Миколая

Величний будинок, який вражає перехожих своєю міццю. Дивовижна пам’ятка архітектури та цитадель класичної музики, куди хочеться повертатися знову і знову. Будівля дуже красива, ефектна, яскраво виділяється серед архітектури Києва. Побудовано у готичному стилі. Фігури, зображені на фасаді, можна розглядати годинами.

Якщо ви будете в Києві – обов’язково завітайте. До речі, квитки на концерт можна замовити на сайті, а враження від побаченого та почутого-безцінні.

Просто казкове місце, особливо взимку. Особливо чудовий вид з бізнес-центру, де є кафе та оглядовий майданчик. Досить популярне місце, тому краще приходити вранці. Також там відбуваються регулярні вечори органної музики. У мешканців столиці та туристів є можливість побувати як на службі, так і на концертах органної музики. Місце підійде для тих, хто хоче познайомитися зі світом органної та камерної музики.

Також Собор використовують для проведення фотосесій. Щоб отримати гарний ракурс, перейдіть дорогу і ставайте на найвищій сходинці серед бізнес центрів. Особливо добре будівля виглядає взимку у снігу.

До речі, збереглася будівля органної та камерної музики практично у первозданному вигляді. Вона знаходиться в пішій доступності станції метро Олімпійська.

Comments

.,.,.,.