Національна Філармонія: перлина музичної культури України

Легендарна Філармонія вже не одне століття радує мешканців міста чудовою музикою. Чому її потрібно обов’язково відвідати, докладніше про неї читайте у нашому матеріалі на kyiv-trend.

Історія перлини

 Відкрила свої двері для глядачів Філармонія у 1863 році. Вже на початку 19 століття музичне життя міста почало стрімко розвиватися. Тут виступали відомі музиканти з Європи. Також тут крім знаменитих іноземних музикантів, виступали українські музиканти.

Культурний розвиток міста наприкінці 19 століття відбувається дуже бурхливо. Саме тоді столиця стає великим торговим центром. Багаті городяни охоче фінансують у культуру. У місті будуються нові театри та інші культурні установи.

А у 1882 році в столиці збудували будинок Купецьких зборів. До речі, це місце стало центром культурного життя, оскільки його дуже любили багато городян. Тут були різні заходи. Наприклад, музичні вечори. Музиканти, які виступали тут, із задоволенням це робили через прекрасну акустику. Також тут організовували свята.

До речі, у роки Першої світової війни музичне життя столиці тривало. Щоправда філармонія працювала та радувала жителів столиці лише до 1919 року. Потім натомість з’явився пролетарський будинок мистецтв. Пізніше Будинок політичної освіти. Далі у будівлі працював клуб “Більшовик”. А у 30-ті роки Палац піонерів.

На початку 1920-х років у столиці працювало філармонічне товариство, організоване композитором і диригентом Левом Штейнбергом, яке через кілька років було реорганізовано в держфілармонію.

У березні 1923 року тут офіційно запрацювала Державна філармонія.

З 1927 року вона переїхала до Харкова. А в 1934 році знову запрацювала в Києві. Щоправда, особистого приміщення у артистів не було. До речі, 1937 року запрацював симфонічний оркестр.

 У роки Другої світової війни філармонія припинила свою роботу, а її архіви знищили. Був наказ, бо у будівлі розмістились німці. До речі, ця споруда вціліла. Адже Хрещатик у роки війни було знищено. За генпланом відновлення міста будівлю філармонії хотіли знести. Але будинок не стали знищувати. Адже тут чудова акустика.

А ось оновлена ​​столична філармонія відчинила свої двері для слухачів уже 1944 року і продовжує радувати мешканців міста та гостей столиці своїм неповторним репертуаром.

До речі, 80-ті роки були найважчими для культурної перлини міста. Тоді сильно затопило підвали. Зіпсувалися архіви та одна з найкращих нотних міських бібліотек.

Також філармонія набула статусу пам’ятки архітектури.

Чим цікава філармонія

Концертна зала стала справжньою візитівкою міста. Адже це перлина музичної культури країни. Тут можна послухати не лише музику у класичному розумінні роботи філармонії. Тут відбуваються різноманітні міжнародні конкурси та фестивалі, а також різні творчі вечори та презентації. Чарівне враження від чудових музичних композицій доповнює розкішний та дорогий інтер’єр. Все це занурює глядачів у світ культури та мистецтва.

Атмосфера, яка панує у будівлі, наголошує на особливості філармонії. Прекрасне місце збагатитись духовно.

Відмінний зал із шикарною акустикою. Ідеально для камерної музики, акапельного співу.

Тут відбуваються тематичні вечори. Наприклад, вечори італійської музики, музиканти просто віртуози, чудова акустика. Всередині просторо і дуже красиво, шикарні люстри, оксамит на сидіннях, ліпнина.

Музику потрібно слухати наживо, приходьте, долучайтеся до мистецтва, воно допомагає нам виявляти найкращі якості в нас. Відмінне місце, щоб провести вечір для всебічного розвитку. Тому радимо його відвідати і побачити все на власні очі. 

Comments

.,.,.,.