Закрита «Україна»: чим цікавий перший широкоформатний кінотеатр столиці

“Кінотеатр Україна” – столичний кінотеатр, який став справжньою легендою. Докладніше про нього читайте у нашому матеріалі на kyiv-trend.

Кінотеатр з історією

В 1903 році на місці кінотеатру був кінний «Цирк Крутікова».  1941 року його було знищено через воєнні дії, а 1945 року, після закінчення Другої світової, будівлю розібрали. Залишивши лише фундамент. Адже його неможливо було відновити.

А в 1964 році тут вирішили відкрити кінотеатр «Україна». Він став першим столичним широкоформатним кінозалом. Історично склалося так, що “Україна” був і залишається найкращим кінотеатром у Києві. Протягом багатьох років це був стандартний кінотеатр радянських часів. На той час перехожих приваблювали великі вітрини з афішами кінострічок.

В Україні показували прем’єри. Тут можна було побачити блокбастери “всесоюзного прокату”. Також сюди приїжджали знамениті на весь союз режисери та актори.

Під час прем’єри стрічки «Тіні забутих предків» у 1965 році літературний критик І. Дзюба, письменник В. Стус та журналіст В. Чорновіл влаштували протест під час прем’єри. Вони виступили проти арештів українських інтелектуалів. Однак після цього кінотеатр оточили війська.

У радянські часи фасад кінотеатру прикрашав скляний еркер. Головним символом будівлі була українка у вінку, вважалося, що це означає процвітання країни.

У кінотеатрі було два зали. Перший на шістсот шістдесят три місця та маленький на двісті двадцять глядачів. У великому можна було побачити широкоформатні та звичайні стрічки. У маленькому – документальні та науково-популярні. Іноді показували мистецькі фільми.

У фойє була невелика бібліотека, тому іноді воно перетворювалося на читальний зал.

У 90-х роках тут також продовжували проводити кінофестивалі, прем’єри фільмів. Сюди прагнули потрапити всі кияни та гості міста на прем’єри того чи іншого кіно. Ціни тут були досить високі. Щоправда, тут можна було відвідати сеанс культового фільму і опинитися поряд з українськими знаменитостями в галузі культури та мистецтва.

Нове життя

Пізніше у 90-х роках кінотеатр закрили на реконструкцію. Багато жителів Києва навіть не сподівалися, що він знову запрацює. Однак у лютому 2001 року він відчинив двері для глядачів. Це була оновлена «Україна». Щоправда, місткість обох залів сильно скоротилася – практично в половину.

Однак все одно це були величезні зали, правда, вже з сучасними сидіннями і звуком. Після реконструкції всередині театр виглядав чудово. Все було модернізовано. Здійснено ремонт.

Реконструйований кінотеатр сподобався знаменитому французькому актору Жерару Депардьє під час благодійного вечора. Зокрема, актор зустрічався у кінотеатрі із вихованцями столичного дитячого будинку. Також він показав усім присутнім кінострічку зі своєю участю.

2004 року столична влада на засіданні Київради дозволила приватизувати будівлю та обладнання знаменитого кінотеатру. При цьому кінотеатр мав зберегтися.

За кілька років місцева влада змінила цільове призначення свого попереднього рішення. Тим самим, на земельній ділянці, де знаходиться кінотеатр, дозволили будувати торгово-офісний комплекс. Будівлю ніхто не збирався зберігати. Адже найважливіше було у цьому кінотеатрі – його зручне місце розташування у центрі міста. Розташовувався кінотеатр за адресою: вулиця Городецького, 5 – серед столиці.

Після цього восени 2018 року з’явилася новина про закриття кінотеатру. Він перестав працювати у жовтні 2018 року. Багато киян виступили проти такого рішення. Проте атмосферний та легендарний кінотеатр у самому центрі Києва зачинив свої двері для глядачів назавжди.

Comments

.,.,.,.