Відмінний та сучасний кінотеатр в історичній частині Києва на Подолі. Про його історію та причину, чому для багатьох киян — це найкращий кінотеатр міста і за репертуаром, і за атмосферою, читайте у матеріалі на kyiv-trend.
Історія
Це культовий кінотеатр, в який люди усвідомлено йдуть насолодитися фільмами. У нього є своє історичне обличчя та дух. Можна сказати, що він – діюча історична пам’ятка. Один з небагатьох кінотеатрів, що збереглися з радянських часів.
Нагадаємо, що у столиці в січні 1931 року з’явився перший після революції сучасний кінотеатр. Його назвали – «Дев’яте Держкіно», потім перейменували на “Жовтень”. На той час зал був розрахований на 680 глядачів.
У кінотеатрі спочатку планували показувати німе кіно. Згодом він регулярно піддавався реконструкціям. До речі, кінотеатр працював, навіть, під час Другої світової війни. Однак через бойові дії він був наполовину зруйнований. Крім того, в ньому не було обладнання та меблів.
Вже після закінчення війни кінотеатр отримав назву “Жовтень”. Він став одним із перших побудованих кінотеатрів. Його дуже любили відвідувати мешканці столиці.
Далі з квітня 1944 року і до кінця 1952 року в театрі проводять реконструкцію. Зокрема, переобладнали фойє та збільшили кількість місць.
1951 року зробили капремонт. Також з’явилася нова послуга – прийом заявок із попереднього продажу квитків. Пізніше велику залу переробили для показу широкоекранного кіно. 1960 року з’явився ще один кінозал. На цей раз він був розрахований на 300 місць.
До речі, у 90-ті був ще один капремонт.
Жовтнева пожежа у 2014 році
Під час показу фільму «Літні ночі» присвяченої ЛГБТ-тематиці, у жовтні 2014 року, невідомі влаштували підпал – кинувши вогневу шашку до зали. Почалася пожежа. Локалізувати його змогли наступного дня. Тоді кінотеатр припинив роботу. Адже внаслідок пожежі постраждала покрівля будівлі та обладнання. Тоді навколо підпалу ходило багато чуток, подейкували навіть, що спеціально підпалили кінотеатр, щоби на його місці виникла чергова висотка. Проте киянам вдалося відстояти улюблене місце для відпочинку.
Через рік місцева влада затвердила реконструкцію кінотеатру.
Друге життя кінотеатру
За кілька років після реконструкції, дуже підняли рівень цього місця. Це вже не старі крісла, задушливе приміщення та поганий ремонт у загальному холі та залах.
Після реконструкції зал кінотеатру став більшим. З’явилися якісні екрани, окуляри 3D з поляризацією, на відміну від більшості кінотеатрів, через що кіно в 3D виглядає чудово. Завжди є фільми англійською мовою, як із субтитрами, так і без, часто проходять різні тижні кіно на всілякі тематики, як із маловідомими, так і номінованими на престижні нагороди.
Поставили нові, зручні крісла. Також приміщення добре провітрюється. У кінотеатрі дуже чисто.
Усередині кінотеатру і зовні все прикрасили. Є кілька інсталяцій, кафе, загальна афіша та фільми з описами. Ціни нижчі від середнього.
Киянам радісно повернутися до кінотеатру, в якому вони були в дитинстві, і виявити, що там зробили все так красиво та комфортно. Тут ідеально закінчувати прогулянки містом, дивитися стару класику та новинки, фестивальне кіно, прем’єри.
Загалом тут представлений контент – фестивальне кіно, артхаус, український Нью-Вейв. Комфортні зали, є кафе на першому поверсі, Жовтень чудовий варіант як для походу в кіно, так і для організації івентів. Регулярно відбуваються кінофестивалі. У кінотеатрі автентична атмосфера.
Також ще одна перевага театру – зручне місце розташування 7 хвилин до обох станцій метро (Тараса Шевченка та Контрактова площа).