Київський національний академічний театр оперети: храм мистецтва

У столиці багато різних культурних закладів – один із них це Київський національний академічний театр оперети. Чому потрібно відвідати це місце, читайте в матеріалі на kyiv-trend.

Історія закладу

Театр відчинив свої двері для глядачів у 1934 році. Проте у нього, насправді, дуже давня історія, витоки якої потрібно шукати далекого 1901 року. Саме тоді розпочалося зведення будівлі. Після чого відчинилися двері Троїцького народного дому. З моменту відкриття тут виступали різноманітні творчі колективи.  А у 1967 року народний будинок пережив перейменування. Став називатися Національною оперетою.

Ще один важливий крок – у 2004 року отримав новий статус – академічний театр оперети.

Одним із його головних здобутків вважається відкриття камерної сцени — «Театр у фойє».

Це стало початком для різних серій творчих експериментів, адже саме ця ідея була задумана як пошукова майстерня. Тепер актори отримали нарешті можливість творчої самореалізації. Це стосується і режисерів.

Заклад представляє себе, як сучасний Театр перформативних мистецтв.

Важлива подія – у травні 2021 року відкрився новий реконструйований головний зал. Саме це і стало новою сторінкою в історії закладу. Під час проведення реконструкції було втілено у життя цікаві ідеї архітекторів.

2022 року був 60-річний ювілей закладу.

Чим цікава будівля театру оперети

Напрочуд історичне місце. Це немислимо, що за невеликі гроші можна в центрі Європи торкнутися високого мистецтва балету, опери, класичної музики, тут час завмер.

Чудове місце для відпочинку. Воно підходить для проведення дозвілля та розвитку не лише дорослих, а й дітей. Зовні, особливо всередині справжній Храм мистецтв. Театр неймовірно перетворився після розрухи у 90-х. Після грандіозного ремонту вийшов новий театр. Комфортні крісла для кожного глядача. В антракті приємно розглянути шикарну атмосферу закладу.

Крім того, глядачі відзначають гарну акустику, чудову та душевну гру акторів. Після ремонту театр став схожим на Національну Оперу за своєю красою.

З плюсів – все було відреставроване на найвищому рівні. Зокрема, тут стало гарно, чисто та продумано. Безліч ліпнини та обробка золотом. Стельовий розпис – взагалі шедевр.

Радують око – безліч люстр та різні деталі. Ще один плюс – вкрай зручні нові стільці у залі.

Ще один плюс  -дуже красива будівля, розташована біля метро, зручно діставатися. Усередині чарівна атмосфера. Невеликий, але затишний зал із м’якими кріслами та присутність атмосфери початку 20 століття.

З плюсів – нові костюми та цікавий реквізит. За останні роки стільки було зроблено, щоб упорядкувати всі приміщення театру (починаючи від вбиральнь і закінчуючи музичними вітальнями). Також відкрилися нові зали для камерних вистав. Із плюсів – генеральний ремонт головної зали.

Репертуар  в театрі різноманітний: концерти музичні, веселі оперети та драматичні спектаклі. Окрім того, трупа театру час від часу бере участь у різних фестивалях.

Тут часто відбуваються виставки різних сучасних художників. У театрі грають багато сучасних постановок. Дуже цікаві Мюзикли. Один із них – Ханума. Він залишив лише теплі враження. Також глядачі театру відзначають чудовий музичний супровід та гру акторів, яка не залишить байдужим нікого.

Як дістатися

Театр розташований за адресою: вулиця Велика Васильківська, будинок 53/3. Найближча станція метро “Олімпійська”. Зручно добиратися з будь-якої точки міста, оскільки це є центр столиці. Режим роботи театру, репертуар та вартість квитків можна дізнатися на сайті театру.

Comments

.,.,.,.