Як в Києві кіно знімали

За останні роки Україна значно піднялася у списку країн з виробництва якісного кіно. тепер ми не просто транслюємо запозичене кіно, а й знімаємо класні повнометражні картини з глибоким сенсом. З нашими режисерами і кіностудіями хочуть співпрацювати відомі актори та інші учасники знімального процесу. Як же стався цей прорив і які у нас перспективи далі, розповімо у цій статті на kyiv-trend.

Історія зйомки кіно 

8bb10be6d00591e958d9729f2e880010

Цікавий факт – початок зйомок кіно у Києві почалося… З кінотеатрів. Так-так, саме з них! На початку, “сінематограф” сприймався виключно як розвага, не більше. У великих містах створювалися “ілюзіони” – це були великі приміщення, в яких глядачі могли переглядати стрічки. В них показували все, що було в прокаті, навіть існували спеціальні вечірні сеанси суто для чоловіків. В Києві система кінопрокату повʼязана з Сергієм Френкелем, він перший в столиці, хто відкрив кінотеатр у 1906 році і назвав його “Люкс”. Згодом Сергій заснував акціонерну кінематографічну спілку. В 1911 році в столиці налічувалося 28 кінотеатрів, а у 1915 – вже 34. Найбільш відомим Київським кіно митцем тих часів вважався Антон Шанцер він мав кіностудію та два найкращі і найвідоміші кінотеатри в Києві на ті часи.

С 15 серпня 1908 року у кінотеатрі “Експрес”, який вважався одним з найкращих завдяки вентиляції в залі для переглядів Шанцер відкрив кіностудію, яка одразу отримала досить дурну славу після виходу хроніки “Київські свята”. А в 1913 році студія “Експрес” випустила першу кінострічку з висотною зйомкою, про польоти відомого льотчика. Але не лише Шнацер вніс свою частку у розвиток Київського кінематографу. Після нього режисер Суков-Верещагін випустив кінострічку “Кочубей в тюрмі”. А згодом і оператор Козловський почав знімати міську хроніку. Останньою важливою подією цих років стало відкриття у 1914 році кіностудії “Світлотінь”, яка випустила декілька касових мелодрам за участю відомих акторів театру. 

Найвідоміші кіностудії Києва

190809154956567a3555036i

З тих часів і до сьогодні кіновиробництво лише набирає обертів. Зараз у Києві існує декілька кіностудій, які знімають касове кіно, створюють чудові анімаційні фільми не гірше за Дісней, та співпрацюють з іноземними кінокомпаніями, створюючи відмінне кіно. 

Кіностудія ім. Довженка

Кіностудія_Довженка

Зараз Кіностудія Довженка – це найбільший кіноархів всіх часів. Він зберігає в собі понад 9000 найрізноманітніших стрічок будь-якого жанру. Окрім цього тут створені всі умови для найдовшого зберігання плівки, можливості копіювання та багато інших варіантів взаємодії зі стрічками. Також на території діє музей кіно. На території кіностудії досить велика кількість продакшенів, а також найбільша реквізиторська. 

Victoria Film Studios

kinostudiya-viktoriya-kinostudiya-kiev-kinostudiya-viktoriya-kiev-kinostudiya-gurovshhina-kinostudiy-58ebd5752d4e1

Це одна з найбільших кіностудій в Україні. Вона виступає і як самостійний продакшн, а також співпрацює як партнер, даючи в оренду техніку та площі павільйонів. Тут зібрана велика кількість тематичних майданчиків: село, тюрма, старе місто, поле тощо. Тут один з найбільших парків будь-якої знімальної техніки і реквізиту. 

Кіностудія Фільм.юа

filmua-location-5

Одна з найбільших кіностудій у Східній Європі. Це не лише могутній продакшн, а й гарний майданчик для зйомки масштабних телевізійних шоу, які хоча б раз бачив кожен українець. Тут велика кількість павільйонів, неймовірна площа розміром 3 га, а також для найзацікавленіших є екскурсія, яку цікаво подивитися не лише дітям, а й дорослим. 

Українські фільми

Київські кіностудії останнім часом досить активно знімають кіно. І це кіно виходить на більш високий рівень з кожною новою стрічкою. Адже це фільми сповнені не лише цікавим сюжетом, а й українською душею та історією. Тож є фільми, які потрібно подивитися хоча б один раз, аби зрозуміти, що українське кіно варте уваги сучасного глядача. 

Захар Беркут

3qk62b---c4x3x50px50p-c4x3x50px50p--60d3e1a8c20eb98bff3e447fd8654919

Усім відома історія ще зі школи представлена трошки в іншому амплуа. До речі, це той фільм, який знімали у співробітництві с Голлівудом, тож це не просто історичне кіно, а яскравий, неймовірно цікавий екшн-бойовик. Який дійсно треба подивитися. В ньому є кохання, історія, та безліч емоцій. 

Черкаси

image

Це історичне кіно для нашої країни. Воно розповість про екіпаж відомого крейсера, які під час анексії Криму тримали оборону і не здаються окупанту.

Кіборги

image2

Це кіно не про війну на Донбасі, це кіно про єдність людей, про героїв, які обʼєдналися захистити Батьківщину від ворога. Вони різні, але їх обʼєднує одне – любов до землі, до людей і до своєї країни. 

Незламна

unnamed

Це кіно про жінку- снайпера, яка не побоялася війни і пішла воювати проти окупантів. Це глибока і дуже болюча історія кохання і життя, історія боротьби і любові до Батьківщини. Це історія , яка зачепить кожне серце і кожну душу за живе. Адже це кіно про справжню геройку тих часів. 

Аврора

Unknown2

Це досить важке кіно, але його варто подивитися. Це історія маленької дівчинки Аврори, що постраждала під час Чорнобильської аварії. Доречі, це кіно представляло Україну на премії “Оскар”.

Мої думки тихі

1

Це сімейне кіно про звукорежисера, який їде на відпочинок до Карпат зі своєю мамою. Їх чекає багато цікавих пригод і різних веселих ситуацій. 

Мультиплікаційний фільм Мавка

maxresdefault

Мультик створено на основі твору відомої української письменниці Лесі Українки. Яка,  до речі створювала свої найкращі твори в Києві. Це казкова, романтична і дуже мальовнича історія кохання Чарівної Мавки і сільського парубка Лукаша. Чи зможуть вони бути разом? Треба дізнатись, подивившись мультфільм.

Як бачимо, кінематограф у нашій країні на досить високому рівні, адже досить велика кількість талановитих людей працює в ньому і вдень і вночі. Кожен фільм – це історія з життя, кожна емоція – це можливість донести переживання героїв і людей. І хоч ми і далі покращуємо нашу технологію, вже сьогодні з нами співпрацюють міжнародні компанії, відомі з усього світу актори. Фільми, які створюються в Києві і в Україні в цілому – це можливість вийти на новий рівень і можливість показати усьому світу мужність, силу, цвіт української нації та українського народу. Це можливість поділитися тим потаємним, що є у нас. Тому дивіться українське – воно того варте!

Comments

.