Який фільтр встановити для очищення питної води?

Всі добре знають, що пити воду з крана не можна, бо її якість не відповідає санітарним нормам. В такій воді можна знайти що завгодно, від збудників небезпечних хвороб до елементів важких металів. Все це  вкрай небезпечно для здоров’я, і навіть кип’ятіння води проблему не вирішує. 

Єдиний ефективний спосіб на сьогодні зробити воду з міської водопровідної системи придатною до споживання — це встановити фільтруючий пристрій.

В цій статті ми розповімо, як вибрати фільтри для води в Києві, та на що звертати увагу при купівлі.

Яка вода тече із крана?

Якщо ви вирішили придбати фільтр для питної води для жилого приміщення, перше, що треба зробити, розібратися у його цільовому призначенні. Що це означає на практиці? Термін “очищення води” є досить загальним і не пояснює важливі нюанси процесу. Тому при купівлі фільтра важливо розуміти, які саме шкідливі елементи він має затримувати. Відповідно, вам знадобиться хімічний склад “вашої” води, який можна визначити в лабораторії. Отримавши висновок, ви побачите параметри жорсткості, кислотно-лужного балансу, рівень органічних та неорганічних домішок, мінералізації, кількість солей. Ця інформація дозволить вибрати максимально ефективний фільтр для очищення води.

Який фільтр вибрати?

Сьогодні на ринку безліч видів фільтрів, але всі їх можна розділити на 3 основні групи. 

Це:

  • глек
  • насадка на кран
  • колби під мийку

В цій статті ми не будемо розглядати перші два типи пристроїв, оскільки вони малоефективні та не забезпечують потрібний рівень очищення.

Що стосується “колб”, то вони поділяються на “трійки”, ультрафільтраційні моделі та фільтри зворотного осмосу https://ecosoft.ua/.

Трійка для питної води

“Трійка” — вбудовується в водопровід та поєднується з окремим краном, з якого тече очищена вода. Різні модифікації трійок забезпечують 1-4 рівні очищення: грубе, сорбційне та фінішне.

Удосконалений варіант “трійки” — ультрафільтраційна модель відрізняється додатковою мембраною, яка гарантує очищення до 0.005 мкм. 

Недоліки “трійок” — обмежена фільтруюча здатність, відсутність бактеріологічного захисту та неефективне утримання солей важких металів.

Фільтр зворотного осмосу

Цю систему відрізняє спеціальний фільтр зі зворстносмотичною мембраною, яка здійснює основну роботу по очищенню води. 

Крім того, фільтр зворотного осмосу обладнаний:

  • передфільтром для затримання великих часток та хлору; 
  • накопичувальним баком (до 20 л), де збирається очищена вода;
  • постфільтром, який ліквідує неприємні запахи;
  • мінералізатором, який додає у воду потрібну кількість корисних мінералів.

Така система фільтрації питної води на сьогодні вважається найдорожчою, але й у плані якості очищення її немає рівних. Фільтри зворотного осмосу чудово очищують воду та ідеально підходять для житла у місті та за його межами.

Comments

.,.,.,.